Навчально-методичний відділ Державного університету інфраструктури та технологій є навчально-методичним структурним підрозділом Державного університету інфраструктури та технологій, який підпорядковується проректорові з науково-педагогічної роботи. Положення про навчально-методичний відділ ДУІТ затверджено наказом від 29 січня 2024 року № 19/04 – 13.
Основні завдання навчально-методичного відділу
- Моніторинг якості реалізації освітніх послуг з вищої освіти.
- Участь у координації роботи інститутів, факультетів, кафедр та інших підрозділів із навчально-методичного забезпечення освітнього процесу.
- Координація діяльності студентських наукових гуртків.
- Участь у розробці проектів нормативних, інструктивних та організаційно-методичних документів з питань навчально-методичної роботи, ліцензування, акредитації, моніторингу якості освітніх послуг, академічної доброчесності, підвищення кваліфікації тощо.
- Консультативно-методичний супровід, зокрема, підготовки до проведення ліцензування, акредитації; формування навчально-методичного забезпечення; діяльності наукових гуртків; моніторингів якості освітніх послуг; анкетування різних категорій стейкголдерів; проходження підвищення кваліфікації; розроблення, оновлення, погодження та затвердження освітніх програм.
- Контроль за періодичним переглядом та оновленням освітніх програм, погодження новостворених/оновлених освітніх програм, подання погоджених освітніх програм на затвердження вченою радою, подання освітніх програм, затверджених вченою радою, на розміщення на вебсайті Університету.
Основні функції навчально-методичного відділу
- Участь у реалізації політики університету щодо забезпечення якості освітніх послуг.
- Координація та участь у розробках проєктів університетських нормативних, інструктивних і організаційно-методичних документів із питань навчально-методичної роботи, ліцензування, акредитації, підвищення кваліфікації, діяльності наукових гуртків та моніторингів якості освітніх послуг.
- Підготовка річних планів підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників Університету та супровідних документів (договорів, листів, наказів тощо) стосовно організації проходження підвищення кваліфікації.
- Координація діяльності студентських наукових гуртків.
- Контроль за рівнем та якістю навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін.
- Контроль освітніх програм стосовно їх відповідності державним стандартам з вищої освіти, погодження розроблених та оновлених освітніх програм.
- Подання відомостей голові вченої ради Університету про перелік погоджених освітніх програм, що пропонуються для розгляду та затвердження вченою радою Університету.
- Подання проректору з науково-педагогічної роботи відомостей про освітні програми, затверджені вченою радою, що пропонуються для розміщення на вебсайті Університету.
- Моніторинг якості реалізації освітніх програм шляхом проведення відповідних досліджень, організації планових опитувань, узагальнення результатів анкетування різних категорій стейкголдерів, відвідування працівниками відділу відкритих занять науково-педагогічних працівників Університету.
- Участь у аналізі акредитаційних висновків експертів та галузевих експертних рад, розробці заходів з реалізації зауважень і пропозицій з питань, що входять до компетенції відділу, контроль їх виконання кафедрами та іншими підрозділами Університету, консультативна допомога у підготовці до акредитацій та ліцензування.
- Інформування керівників структурних підрозділів, директорів інститутів, деканів факультетів і завідувачів кафедр про зміни у нормативно-правових актах у межах повноважень відділу.
- Надання методично – консультативної допомоги з питань, що стосуються завдань відділу, проведення відповідних семінарів, тренінгів та виробничих нарад, в т.ч. з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних і цифрових технологій.
- Вивчення досвіду викладачів Університету, навчально-методичної роботи вітчизняних та зарубіжних закладів вищої освіти з метою впровадження прогресивних методів у освітній процес Університету.
- Підготовка проєктів відповідей на листи державних органів та звернення громадян, що стосуються основних завдань відділу.
- Подання пропозицій стосовно удосконалення оцінювання діяльності науково-педагогічних працівників, моніторингу якості реалізації освітніх програм з вищої освіти тощо.
Співробітники навчально-методичного відділу
Начальник відділу
Данилко Лідія Тимофіївна e-mail: [email protected] тел. +38(067)433-72-33 |
|
Навчально-методичний сектор | Сектор ліцензування та акредитації |
Сектор моніторингу якості освіти | Сектор наукової роботи студентів |