Спеціальність: 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології
Освітньо-професійна програма (спеціалізація) «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»
Підготовка фахівців цієї спеціалізації спрямована на вивчення комп’ютерних і мікропроцесорних систем залізничного транспорту, інформаційно-керуючих систем, технологічних і виробничих процесів для обслуговування пасажирів. Велика увага приділяється вивченню комп’ютерно-інтегрованих технологій управління виробництвом, сучасних WEB технологій і вивченню мов програмування (JavaScript, Python, Ruby, C++ тощо) за вибором студента.
У курсах дисциплін фахової підготовки вивчаються мікропроцесорні пристрої, мікроконтролери та їхнє програмне забезпечення, основи комп’ютерно-інтегрованого управління, системи автоматики і телемеханіки, системи електричної централізації, колійні датчики систем управління. Набуті знання та навички, зокрема з експлуатації і проектування сучасних систем автоматизації і керування, стануть корисними не лише у галузі залізничного транспорту, а й у інших галузях, пов’язаних з розробкою, дослідженням та експлуатацією комп’ютерних систем і технологій.
Випускники університету даної спеціалізації працюють на посадах інженерів дільниць, головних інженерів, керівників дистанції, в інформаційно-обчислювальних центрах (інженер-програміст, інженер-електромеханік), у проектних і науково-дослідницьких установах (інженер-конструктор, інженер-дослідник комп’ютерних систем управління), а також в інших установах і відомствах галузі проектування програмних засобів, організації та побудови баз даних, мікропроцесорних пристроїв загального і спеціального призначення, розробки технічних засобів комп’ютеризованих інтегрованих систем.
На випускників за даною спеціалізацією є великий попит на підприємствах Укрзалізниці, метрополітену та підприємствах IT-галузі.
Форми навчання:
- Денна та Заочна (3 роки і 10 місяців) – Бакалавр на базі ПЗСО (атестату);
- Денна та Заочна (2 роки і 10 місяців) – Бакалавр на базі ОКР Молодший спеціаліст;
- Денна та Заочна (1 рік 4 місяці) – Магістр на основі ОС Бакалавр
Освітній ступінь: Бакалавр, Магістр
Ліцензовані обсяги: 85 місць, 70 місць
Для вступу на перший курс даної освітньо-професійної програми (спеціалізації) на основі атестата про повну загальну середню освіту (ПЗСО) вступник має скласти ЗНО та отримати сертифікати з таких загальноосвітніх предметів: 1. Українська мова. 2. Математика. 3. Історія України або іноземна мова, або біологія, або географія, або фізика, або хімія.
Для здобуття освітнього ступеня бакалавр на основі освітньо-кваліфікаційного рівня (ОКР) молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, освітнього ступеня молодшого бакалавра вступник має скласти ЗНО та отримати сертифікати з таких загальноосвітніх предметів:
- при зарахуванні на місця, що фінансуються за рахунок державного бюджету: 1. Українська мова; 2. Математика;
- при зарахуванні на місця, що фінансуються за рахунок фізичних та/або юридичних осіб: 1. Українська мова; 2. Математика або історія України, або іноземна мова, або біологія, або географія, або фізика, або хімія.
Для здобуття освітнього ступеня магістр на основі освітнього ступеня бакалавр вступник має скласти єдиний екзамен з іноземної мови у формі ЗНО.