Освітньо-професійна програма «Комп’ютерні технології та системи штучного інтелекту»

Освітньо-професійна програма «Комп’ютерні технології та системи штучного інтелекту»

Спеціальність: 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології

Освітньо-професійна програма (спеціалізація) «Комп’ютерні технології та системи штучного інтелекту»

У сучасну епоху інформаційних технологій комп’ютеризація та автоматизація охопила усі галузі діяльності людини. Тому перспективність навчання за даною освітньої програмою складно переоцінити. Ми живемо у світі взаємодії інтернету та різних «розумних» пристроїв, які покращують наше життя і роблять його комфортнішим. Більшу частину населення вже зараз можна назвати смарт-суспільством. Смартфони, смарт-годинники, смарт-TV – хто зараз не чув про таке?! Сьогодні вже не є дивом впровадження технологій “розумного” дому, коли за допомогою Інтернету та смартфону є можливість керувати освітленням, опаленням, технікою та життєдіяльністю будинку і навіть “розумного” міста.

Спеціалізація «Комп’ютерні технології та системи штучного інтелекту» є універсальною для працевлаштування, бо створені на основі штучного інтелекту сучасні алгоритми, комп’ютерні програми та машини застосовуються для автоматизації майже у всіх галузях діяльності людини. Штучний інтелект використовують для інтелектуального аналізу фінансового ринку, у військовій справі, для створення комп’ютерних ігор, у медичній діагностиці, для створення автоматизованих ботів і служб підтримки клієнтів, промислових роботів; безпілотних автомобілів та програм автоматичного керування і технічної діагностики транспортних засобів. Побудовані на основі штучного інтелекту програми та алгоритми використовують для розпізнавання мови, тексту та різних об’єктів, для інтелектуального аналізу даних, для біометричної ідентифікації та навіть для автоматизованого створення новин у журналістиці. На випускників даної спеціальності є великий попит як в Україні, так і у закордонних IT-компаніях. 

Студенти даної спеціальності вивчають основи розробки систем Internet of things (Інтернету речей), комп’ютерні і мережеві технології та захист інформації, основи робототехніки, програмування мікроконтролерів, сучасні мови програмування, датчики та способи біометричної ідентифікації, інтелектуальний аналіз даних за допомогою нейронних мереж і розподілених інтелектуальних систем та багато іншого.

Форми навчання:

  • Денна та Заочна (3 роки і 10 місяців) – Бакалавр на базі ПЗСО (атестату)

Освітній ступінь: Бакалавр

Ліцензовані обсяги: 40 місць

Після здобуття освітнього ступеня «Бакалавр» студенти зможуть здобувати освітній ступінь «Магістр»

Для вступу на перший курс даної освітньо-професійної програми (спеціалізації) на основі атестата про повну загальну середню освіту (ПЗСО) вступник має скласти ЗНО та отримати сертифікати з таких загальноосвітніх предметів:

  1. Українська мова.
  2. Математика.
  3. Історія України або іноземна мова, або біологія, або географія, або фізика, або хімія.
Що ви бажаєте знайти?