Освітньо-професійна програма «Вагони та вагонне господарство»

Спеціальність: 273 Залізничний транспорт

Освітньо-професійна програма (спеціалізація) «Вагони та вагонне господарство»

Студентів спеціалізації «Вагони та вагонне господарство» традиційно готують як кваліфікованих фахівців для вагонобудівного і вагоноремонтного виробництв, які орієнтуються в проблемах, що виникають при створенні, експлуатації та ремонті пасажирських і вантажних вагонів, ізотермічного рухомого складу, рефрижераторних контейнерів, транспортних енергохолодильних систем і систем кондиціонування повітря. Особливо це актуально у теперішній час, коли планується будівництво транспортних коридорів Європа-Азія, які будуть проходити територією України і на яких буде експлуатуватися рухомий склад європейських та азіатських країн.

Випускників спеціалізації «Вагони та вагонне господарство» запрошують працювати у філіях і спеціалізованих підрозділах галузі, науково-дослідних інститутах залізничного транспорту, транспортно-логістичних компаніях, сервісних центрах та дочірніх підприємствах залізниць. Наші випускники проходять експлуатаційну, технологічну та переддипломну практику на базових підприємствах Укрзалізниці з подальшим працевлаштуванням і перспективами кар’єрного зростання.

Форми навчання:

• Денна та Заочна (3 роки і 10 місяців) – Бакалавр на базі ПЗСО (атестату);
  • Денна та Заочна (2 роки і 10 місяців) – Бакалавр на базі ОКР Молодший спеціаліст;
  • Денна та Заочна (1 рік і 4 місяці) – Магістр.

Освітній ступінь: Бакалавр, Магістр

Ліцензовані обсяги: 80 місць, 70 місць

Для вступу на перший курс для здобуття освітнього ступеня бакалавр даної освітньо-професійної програми (спеціалізації) на основі атестата про повну загальну середню освіту (ПЗСО) вступник має скласти ЗНО та отримати сертифікати з таких загальноосвітніх предметів: 1. Українська мова. 2. Математика. 3. Фізика або іноземна мова.

Для здобуття освітнього ступеня бакалавр на основі освітньо-кваліфікаційного рівня (ОКР) молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, освітнього ступеня молодшого бакалавра, вступник має скласти ЗНО та отримати сертифікати з таких загальноосвітніх предметів:

• при зарахуванні на місця, що фінансуються за рахунок державного бюджету: 1. Українська мова; 2. Математика;
  • при зарахуванні на місця, що фінансуються за рахунок фізичних та/або юридичних осіб: 1. Українська мова; 2. Математика, або історія України, або іноземна мова, або біологія, або географія, або фізика або хімія.

Для здобуття освітнього ступеня магістр на основі освітнього ступеня бакалавр вступник має скласти єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови у формі ЗНО.