Освітньо-професійна програма «Вагони та вагонне господарство»

Спеціальність: 273 Залізничний транспорт

Студентів спеціалізації «Вагони та вагонне господарство» традиційно готують як кваліфікованих фахівців для вагонобудівного і вагоноремонтного виробництв, які орієнтуються в проблемах, що виникають при створенні, експлуатації та ремонті пасажирських і вантажних вагонів, ізотермічного рухомого складу, рефрижераторних контейнерів, транспортних енергохолодильних систем і систем кондиціонування повітря. Особливо це актуально у теперішній час, коли планується будівництво транспортних коридорів Європа-Азія, які будуть проходити територією України і на яких буде експлуатуватися рухомий склад західноєвропейських та азіатських країн.

Випускників спеціалізації «Вагони та вагонне господарство» запрошують працювати у філіях і спеціалізованих підрозділах галузі, науково-дослідних інститутах залізничного транспорту, транспортно-логістичних компаніях, сервісних центрах та дочірніх підприємствах залізниць. Наші випускники проходять експлуатаційну, технологічну та переддипломну практику на базових підприємствах Укрзалізниці з подальшим працевлаштуванням і перспективами кар’єрного росту.

Форми навчання:

• Денна (4 роки) та Заочна (4 роки) – Бакалавр на базі ПЗСО (атестату)
  • Денна (2 роки і 10 місяці) та Заочна (2 роки і 10 місяці) – Бакалавр базі ОКР Молодший спеціаліст
  • Денна (1 рік і 4 місяці) та Заочна (1 рік і 4 місяці) – Магістр
Для вступу на перший курс даної спеціалізації на основі атестата про повну загальну середню освіту у 2020 році, абітурієнт має при вступі на місце, що фінансується за рахунок державного бюджету скласти ЗНО та отримати сертифікати з  української мови та літератури, математики, фізики або іноземної мови.
У випадку, якщо абітурієнт подає заяву на місця, що фінансуються за рахунок фізичних та/або юридичних осіб можливий наступний перелік сертифікатів: українська мова та література, історія України, географія або іноземна мова.