КАСЬЯНОВ Іван Володимирович

(14.09.1993 – 18.01.2023)

Іван Касьянов – корінний ніжинець. Навчався в Ніжинській гімназії №16 (зараз Ніжинський навчально-виховний комплекс №16 «Престиж»)

Ще зі школи мріяв про небо, кар’єру військового або працівника ДСНС і пройшов задля цього довгий шлях навчання. Після школи вступив до Державного економіко-технологічного університету транспорту (нині – Державний університет інфраструктури та технологій) на спеціальність «Вагони та вагонне господарство» і у 2016 році отримав диплом спеціаліста. Він міг залишитися працювати у столиці – проте вирішив повернутися до рідного Ніжина, де вступив на службу до авіаційного загону. Далі була служба у лавах Збройних сил України, після неї, у 2017 році, Іван вступив до Національного авіаційного університету і продовжив працювати в ДСНС. Юнак подолав безліч перешкод і здійснив свою мрію. З 2019 року він працював автомеханіком на вертольоті Н225. А у 2020-му став бортовим механіком авіаційної ескадрильї Ніжинського спеціального авіаційного загону ДСНС.

18 січня 2023 року у місті Бровари Київської області сталась трагедія – на територію дитячого садочка впав та розбився гвинтокрил ДСНС, в якому під час виконання службових обов’язків загинули десятеро людей, які щоденно робили все задля нашої перемоги й безпеки: міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, його перший заступник Євгеній Єнін, державний секретар МВС Юрій Лубкович, заступник керівника Патронатної служби МВС Тетяна Шутяк, начальник управління забезпечення захисту Департаменту внутрішньої безпеки НПУ підполковник поліції Михайло Павлушко, провідний інспектор Департаменту комунікації МВС Микола Анацький, командир повітряного судна – інструктор авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах Олександр Василенко, пілот авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах Костянтин Коваленко, бортовий механік авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах прапорщик служби цивільного захисту Іван Касьянов. А також загинули і зазнали травм цивільні громадяни, серед яких були діти…

Війна забрала життя ще одного нашого випускника…

«Веселий, завжди привітний, спокійний, доброзичливий, а ще дуже цілеспрямований і наполегливий», – так згадують свого учня і студента учителі Ніжинської гімназії №16 та викладачі Державного університету інфраструктури та технологій.

Таким ми й будемо пам’ятати Івана Касьянова. Світла йому пам’ять!

Герої не вмирають! Вони йдуть на небо!

Що ви бажаєте знайти?