Україна 1 червня відзначає одразу два офіційні дитячі свята – на державному та міжнародному рівні.
Міжнародний День захисту дітей – одне з найстаріших міжнародних свят, відзначається щорічно 1 червня. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року і вперше його відсвяткували в 1950 році. Потім ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.
Під час війни проблеми збереження здоров’я та благополуччя дітей стають як ніколи актуальними
Головне завдання цього дня – привернути увагу громадськості до реальних дитячих проблем. Ця ідея безпосередньо присутня у назві свята.
Усі дитячі права та свободи відображені у Декларації прав дитини, яку було прийнято Генеральною Асамблеєю ООН у 1959 році. Вона проголошує рівні права дітей у галузі виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного та духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної приналежності, суспільного походження, майнового стану та ін. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей та сприяти їхній реалізації.
День захисту дітей в Україні, який щорічно відзначається також 1 червня, встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98 на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей “Україна – дітям” та інших громадських організацій. Фонд активно співпрацює з усіма гілками виконавчої, законодавчої та місцевої влади, державними установами, політичними партіями і фракціями Верховної Ради, вітчизняними та іноземними компаніями і організаціями. Фонд реалізує такі довгострокові програми, як “Здоров’я дітей”, “Шляхами добра”, “Обдаровані діти”, масштабні проекти “Дитяче харчування”, “Слухові апарати”, “Оздоровлення дітей-сиріт, інвалідів, дітей з малозабезпечених багатодітних сімей”, “Раннє виявлення та лікування захворювань щитовидної залози у дітей”, “Матеріальна допомога дітям-сиротам, інвалідам та дітям з малозабезпечених багатодітних сімей, а також дитячим інтернатним закладам”.
Діти – це головна радість і надія для батьків.
Вони справжнє майбутнє не тільки для держави, а й для всього світу.