20 лютого в Україні — День Героїв Небесної Сотні!

20 лютого в Україні — День Героїв Небесної Сотні!

Це день, що відзначається в Україні на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Дату 20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні – було встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року, з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, які змінили хід історії нашої держави. Цього року ми вдесяте вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні – вдесяте в умовах війни з Росією.

В кінці 2013-го – на початку 2014-го в Україні почалися масові протести – українці виступили проти політики тодішньої влади та її відмови від європейської інтеграції. У результаті в країні відбулася зміна влади тодішній президент Віктор Янукович та його соратники втекли за кордон, а кульмінацією подій, які отримали назву Революції Гідності, стало масове протистояння на Майдані Незалежності у Києві = між протестувальниками та силовиками. Як наслідок, у період з 18-20 лютого 2014 року загинула найбільша кількість людей… 

Список Небесної Сотні відкрився ще 22 січня 2014 року. Спочатку від вогнепальних поранень у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом знайшли тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року налічувалося вже 9 загиблих, а з цього дня на Майдані почалися масові розстріли. З 18 по 20 лютого загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Майже одразу усіх загиблих назвали “Небесна Сотня”, хоча насправді їх було більше ста.

Подвиг Героїв Небесної Сотні надихнув на боротьбу з російською агресією сотні тисяч українців. І ми схиляємо голови, віддаючи глибоку шану всім, хто поклав своє життя за свободу та право бути господарем на рідній землі. Вічна пам’ять і слава Героям! Вони не вмирають, а навічно залишаються нашою славою та небесними захисниками України!

Сьогодні ми не повинні зрадити тих, хто зробив мужній крок до самопожертви та безсмертя!

Ми відповідальні перед ними, перед собою та перед майбутніми поколіннями українців за долю і майбутнє нашої країни! Слава Україні! Героям слава!

Ми неодмінно вистоїмо і переможемо, та не зрадимо подвигів наших Героїв!

Що ви бажаєте знайти?