Колектив університету вимагає від МОН України відкликати з погодження проєкт Розпорядження КМУ про реорганізацію ДУІТ шляхом приєднання до НТУ

Колектив університету вимагає від МОН України відкликати з погодження проєкт Розпорядження КМУ про реорганізацію ДУІТ шляхом приєднання до НТУ

31 травня 2024 року в ДУІТ пройшли загальні збори трудового колективу з приводу отримання інформації про наміри Міністерства освіти і науки України приєднати наш університет до НТУ.

Жодної інформації або пропозицій від Міністерства освіти і науки України щодо реорганізації Державного університету інфраструктури та технологій не було доведено до здобувачів освіти та працівників університету і це, незважаючи на те, що:

  1. 29 лютого 2024 року Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий на засіданні Верховної Ради України оголосив, що об’єднання ЗВО будуть відбуватись за сценарієм, що передбачає консультації і діалог з керівниками закладів вищої освіти, далі – органами місцевого самоврядування, далі – бізнесом.
  2. 20 березня 2024 року Міністерство освіти і науки України та Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий на своїх офіційних сторінках у Facebook оголосили, що МОН призупиняє процес модернізації мережі закладів вищої освіти на період вступної кампанії.
  3. 1 травня 2024 року МОН України наказом від 01.05.2024 № 615 Державний університет інфраструктури та технологій було визначено критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
  4. На жодній із зустрічей з керівництвом Міністерства освіти та науки України, у яких брали участь ректор та/або проректори університету, не обговорювались наміри засновника про реорганізацію, навпаки, заступником міністра освіти і науки України Михайлом Винницьким було зазначено, що претензій до роботи або будь-яких підстав для реорганізації нашого університету немає. 
  5. 25 травня 2024 року в освітньому інформаційному полі напередодні вступної кампанії 2024 року з’явилась інформація про підготовку за ініціативою Міністерства освіти і науки України розпорядження Кабінету Міністрів України про реорганізацію Державного університету інфраструктури та технологій та його структурних підрозділів шляхом приєднання до Національного транспортного університету (Лист МОН від 24.05.2024 № 1/9195-24.

Вважаємо за необхідне публічно наголосити про те, що документи, подані на погодження цього нормативно-правового акту, з незрозумілих причин проходять погодження в міністерствах в умовах повної таємниці для колективу нашого університету на відміну від керівництва Національного транспортного університету.

Ректор НТУ Дмитриченко М.Ф. спілкуватись з керівництвом і колективом ДУІТ відмовився. 

Такі дії можновладців освіти викликають здивування, занепокоєння і ставлять нові питання: 

  1. Чому всупереч своїм заявам про призупинення реорганізації закладів вищої освіти на період вступної кампанії Міністерство освіти і науки України подає проект Розпорядження про приєднання ДУІТ до НТУ саме в період вступної кампанії за кілька днів до закінчення реєстрації вступників на ЄВІ та ЄФВВ?
  2. Які цілі переслідують керівники МОН, коли в період повномасштабної війни з російським загарбником фактично знищують Державний університет інфраструктури та технологій – заклад вищої освіти, який здійснює підготовку фахівців транспортної інфраструктури, критично важливої для економіки країни та посилення її обороноздатності? Зрозуміло ж, що Національний транспортний університет, який весь час готував фахівців автомобільного транспорту, не має ні бази, ні працівників, які можуть підготувати фахівців залізничного та водного транспорту.
  3. Чому керівники МОН так зневажливо відносяться до керівництва і великого колективу працівників і здобувачів освіти ДУІТ? Чи розуміють вельмишановний Міністр освіти і науки України пан Оксен Лісовий та його заступник пан Михайло Вінницький, що в такій скрутний і для кожного громадянина України, і для країни в цілому час, фактично «виставляють на вулицю» великий колектив працівників університету, залишаючи їх без заробітної плати?

Керівництво Державного університету інфраструктури та технологій, члени Вченої ради університету, трудовий колектив університету та здобувачі освіти одностайно визначають дії Міністерства освіти та науки України як такі, що мають кулуарний характер, є необґрунтованими і безпідставними та порушують принципи державної політики у сфері освіти, які визначені Законами України «Про освіту» та «Про вищу освіту», зокрема щодо збереження і розвитку системи вищої освіти, дотримання принципів автономії закладів вищої освіти, гармонійної взаємодії національних систем освіти, науки, бізнесу та Держави з метою забезпечення стійкого соціально-економічного розвитку і в решті-решт можуть призвести до руйнації налагодженої системи підготовки кадрів для залізничного та водного транспорту.

Колектив Державного університету інфраструктури та технологій звертається з проханням до представників чинної влади: Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко, Віце-прем’єр-міністра України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, Віце-прем’єр-міністра з відновлення України Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василя Шкуракова, Міністра фінансів України Сергія Марченка, Міністра юстиції України Дениса Малюськи, звернути увагу на те, що слова і дії МОН України прямо протилежні і вимагає від Міністерства освіти і науки України відкликати з погодження проєкт Розпорядження Кабінету Міністрів України про реорганізацію Державного університету інфраструктури та технологій шляхом приєднання до Національного транспортного університету та забезпечити відкритий прозорий діалог з керівництвом та колективом університету щодо ініціатив, пов’язаних з модернізацією закладів вищої освіти інфраструктурного та транспортного напрямів.

Звернення колективу ДУІТ до представників чинної влади України (.pdf)

Що ви бажаєте знайти?