Колектив ДУІТ вимагає від МОНУ відкритого діалогу щодо намірів приєднання університету до НТУ

Колектив ДУІТ вимагає від МОНУ відкритого діалогу щодо намірів приєднання університету до НТУ

Починаючи з кінця травня 2024 року, в ДУІТ щодня проходять збори трудових колективів структурних підрозділів ДУІТ, засідання Вчених рад, студентського самоврядування тощо.

Нагадаємо що відбувалось у період з 28 травня по сьогоднішній день.

 1. 28 травня керівництво ДУІТ випадково дізнається, що в освітньому інформаційному просторі з’явилась новина про підготовку за ініціативою Міністерства освіти і науки України розпорядження Кабінету Міністрів України про реорганізацію Державного університету інфраструктури та технологій та його структурних підрозділів шляхом приєднання до Національного транспортного університету (Лист МОН від 24.05.2024 № 1/9195-24).
  Вважаємо за необхідне публічно наголосити про те, що документи, подані на погодження цього нормативно-правового акту, з незрозумілих причин проходять погодження в міністерствах в умовах повної таємниці для колективу нашого університету на відміну від керівництва Національного транспортного університету.Ця інформація швидко розповсюдилась в інформаційному просторі. ДУІТ отримав багато листів від стейкхолдерів, в яких висловлювалось занепокоєння діями МОН щодо реорганізації ДУІТ. Зокрема, листи в підтримку ДУІТ до представників чинної влади відправили:

  • Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України (Адміністрація судноплавства)
  • Організація роботодавців «Галузеве об’єднання підприємств залізничного транспорту «Федерація залізничників України»»
  • Українська професійна спілка працівників річкового транспорту
  • Професійна спілка залізничників і транспортних будівельників України 
  • Союз юристів України
  • АСК Укррічфлот
  • Комунальне підприємство «Київський метрополітен»
  • ТОВ УКРРІЧТРАНС ПРОЄКТ 
  • ТОВ SPBM 
  • ТОВ Автотехнік 
  • ТОВ ЕКСІМЛІЗІНГ 
  • ТОВ КАСПІТ ТРЕЙД 
  • ТОВ КОНСОЛЛАЙН 
  • ТОВ ОЕНЖІ СОЛАР 
  • ТОВ СКАЙФОЛ
  • «Торгова група АРС – Кераміка»
  • ТОВ «АРДІ Логістикс»
  • ТОВ «Центр СОНЯЧНЕ РЕМЕСЛО»
  • ТОВ «МІБ-УКР» 
  • ГО «Молодіжно-парламентський рух України»
  • Карагандинський університет ім. Є.А. Букетова
  • Коростенська міська громада
  • Герой України Василь Олександрович Тарасюк, офіцер Збройних  Сил України, майор, заступник командира батальйону 72 Омбр
  • Яворовський Андрій Петрович, учасник бойових дій, діючий військовослужбовець у складі Морської охорони Державної прикордонної служби України, заступник командира корабля морської охорони 3 рангу BG-63 «Павло Державін»
 2. 29 травня в структурних підрозділах ДУІТ відбулись збори трудових колективів та засідання Вчених рад, на яких всі працівники ДУІТ одноголосно висловили свою незгоду з планами МОН.

 3. 30 травня на засіданні Вченої ради ДУІТ було наголошено, що такі дії можновладців освіти викликають здивування, занепокоєння і ставлять нові питання:

  • Чому всупереч своїм заявам про призупинення реорганізації закладів вищої освіти на період вступної кампанії Міністерство освіти і науки України подає проект Розпорядження про приєднання ДУІТ до НТУ саме в період вступної кампанії за кілька днів до закінчення реєстрації вступників на ЄВІ та ЄФВВ?

   Нагадаємо:

   29 лютого 2024 року Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий на засіданні Верховної Ради України оголосив, що об’єднання ЗВО будуть відбуватись за сценарієм, що передбачає консультації і діалог з керівниками закладів вищої освіти, далі – органами місцевого самоврядування, далі – бізнесом.

   20 березня 2024 року Міністерство освіти і науки України та Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий на своїх офіційних сторінках у Facebook оголосили, що МОН призупиняє процес модернізації мережі закладів вищої освіти на період вступної кампанії.

  • Які цілі переслідують керівники МОН, коли в період повномасштабної війни з російським загарбником фактично знищують Державний університет інфраструктури та технологій – заклад вищої освіти, який здійснює підготовку фахівців транспортної інфраструктури, критично важливої для економіки країни та посилення її обороноздатності? Зрозуміло ж, що Національний транспортний університет, який весь час готував фахівців автомобільного транспорту, не має ні бази, ні працівників, які можуть підготувати фахівців залізничного та водного транспорту.

   Підкреслимо:

   1 травня 2024 року МОН України наказом від 01.05.2024 № 615 Державний університет інфраструктури та технологій було визначено критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

   Наказ МОН України від 01.05.2024 № 615 ТУТ (.pdf)

  • Чому керівники МОН так зневажливо відносяться до керівництва і великого колективу працівників і здобувачів освіти ДУІТ? Чи розуміють вельмишановний Міністр освіти і науки України пан Оксен Лісовий та його заступник пан Михайло Вінницький, що в такій скрутний і для кожного громадянина України, і для країни в цілому час, фактично «виставляють на вулицю» великий колектив працівників університету, залишаючи їх без заробітної плати?
   Відомо, що при приєднанні, заклад, якій приєднують, ліквідується як юридична особа. Здобувачів освіти переводять до іншого ЗВО, а працівників звільняють.

  Вченою радою ухвалено рішення (Протокол № 11 від 30.05.2024):

  1. Засудити ініціативу МОН України з реорганізації ДУІТ як таку, що порушує принципи державної політики у сфері освіти, визначеної Законами України «Про освіту» та «Про вищу освіту».
  2. Ініціювати проведення зборів трудового колективу Державного університету інфраструктури та технологій 31 травня 2024 року.
  3. Надіслати листи-звернення до Президента України, до Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України.

  Ухвалу прийнято відкритим голосуванням одноголосно.

 4. 31 травня відбулись загальні збори трудового колективу Державного університету інфраструктури та технологій на яких було прийнято звернення до представників чинної влади України та керівництва МОН, а саме: Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко, Віце-прем’єр-міністра України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, Віце-прем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василя Шкуракова, Міністра фінансів України Сергія Марченка, Міністра юстиції України Дениса Малюськи.

  Звернення колективу ДУІТ ТУТ (.pdf)

  Звернення підписали працівники і представники студентського самоврядування ДУІТ, усього 560 підписів.

 5. 6 червня до Мінітерства освіти і науки України вийшли на мітинг здобувачі освіти ДУІТ, представники професійних спілок, викладачі та інші працівники університету з вимогою відкликати проект КМУ про приєднання ДУІТ до НТУ та забезпечити відкритий прозорий діалог з керівництвом та колективом університету щодо ініціатив, пов’язаних з модернізацією закладів вищої освіти інфраструктурного та транспортного напрямів.

На жаль, ні Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, ні заступник міністра Михайло Винницький не вийшли до колективу ДУІТ. Вийшов Генеральний директор Директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров.

Представники ДУІТ ставили перед ним питання:

 1. Чому Міністерство освіти і науки України не погоджує питання реорганізації університету з його керівництвом ДУІТ та колективом? Керівництво НТУ знає про наміри МОНУ, а з керівництвом ДУІТ станом на 6 червня ВЗАГАЛІ НЕ БУЛО НІЯКИХ РОЗМОВ І ЗУСТРІЧЕЙ!!!
 2. Чому керівники МОН виявляють таку зневагу до великого колективу працівників і студентства? Чи може бути таке в демократичній країні?
 3. Чому, надавши ДУІТ статус критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період (наказ МОН України від 01.05.2024 № 615), Міністерство освіти і науки України 24 травня 2024 року розпочинає процес реорганізації ДУІТ шляхом приєднання до НТУ? Відомо ж, що ПРИЄДНАННЯ = ЛІКВІДАЦІЇ!!!
  ДУІТ здійснює підготовку фахівців залізничного та водного транспорту. Ця галузь завжди є важливою для економіки країни, а під час війни її значення зросло у рази!!!
  Чи знають керівники МОНУ про те, що на підприємствах Укрзалізниці і підприємствах водного транспорту наразі критично не вистачає працівників?
 4. Чи відомо керівникам МОН, що ДУІТ єдиний в Україні заклад вищої освіти, який готує фахівців для річкового транспорту, а освітні програми ДУІТ з підготовки річкових судноводіїв були офіційно направлені в Єврокомісію для оформлення імплементаційного акту визнання системи підготовки та дипломування фахівців внутрішнього водного транспорту в Україні відповідно до норм вказаної Директиви та ЄС в цілому?
  Зміна назви закладу освіти та дії щодо ліквідації юридичної особи ДУІТ призведуть до затримки завершення процедури імплементації Директиви ЄС, що в свою чергу призведе до втрати права отримувати кваліфікацію капітана річкового судна громадянам України, які зараз працюють на річкових суднах в країнах Європейського Союзу.
 5. Чому питання реорганізації виникає у такий складний для країни в цілому час?
  Що у такому разі буде з унікальними освітніми програмами, розробленими на замовлення підприємств інфраструктури, зокрема Укрзалізниці?

На жаль пан Олег Шаров не зміг надати відповідь на більшість питань, тому що (цитуємо) «це політичні питання», але запевняв всіх присутніх, що ні здобувачі, ні працівники при реорганізації не постраждають (що викликає великі сумніви, тому що чинне законодавство підказує інше).

Крім того, пан Шаров кілька разів сказав, що у МОН немає претензій до колективу і діяльності університету в цілому, а є претензії до менеджменту. Тоді знову постає питання: чому все вирішується кулуарно і не відбувається відкритий діалог між керівництвом МОНУ і університету? Більше того, на жодній із зустрічей з керівництвом Міністерства освіти і науки України, у яких брали участь ректор та/або проректори університету до 24 травня 2024 року, не обговорювались наміри засновника про реорганізацію, навпаки, заступником міністра освіти і науки України Михайлом Винницьким було зазначено, що претензій до роботи або будь-яких підстав для реорганізації нашого університету зараз немає.

Хочемо нагадати, що завдяки кропіткій праці всього колективу Державний університет інфраструктури та технологій, незважаючи на скрутні часи, не втрачає, а навпаки, покращує свої позиції в консолідованому рейтингу ЗВО України і постійно входить до списку 200 кращих університетів країни.

За результатами рейтингу в 2023 році ДУІТ посів 24 місце серед київських закладів вищої освіти (до речі – НТУ посідає 25 місце).

У рейтингу ЗВО України, згідно з даними наукометричної бази даних Scopus, у 2023 році Державний університет інфраструктури та технологій піднявся на 4 позиції порівнюючи з 2022 роком, а саме: з 77 сходинки на 73. Для порівняння: НТУ займає 88 місце

Слід відзначити, що починаючи з 2020 року позиції ДУІТ у цьому рейтингу покращились на 23 пункти, тобто з 96 місця до 73 в 2023 році.

У світових рейтингах, наприклад міжнародний рейтинг University Rankings (UniRank), ДУІТ поки що посідає невисокі позиції, але вони покращуються щороку, і це є стимул для подальшої праці.

За результатами перевірки на визначення ступенів ризику від провадження господарської діяльності, яку проводить Державна служба якості освіти відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 №342, ДУІТ має низький ступінь ризику.

В ДУІТ продовжуються збори колективів, зустрічі зі стейкхолдерами, де обговорюються подальші кроки, ми отримуємо листи підтримки від партнерів з різних куточків України та світу. 

Але, незважаючи на чисельні звернення стейкхолдерів, випускників, працівників, студентів, військовослужбовців ЗСУ – захисників України до Президента України, ВРУ, КМУ та МОНУ з проханням відкликати проєкт Розпорядження КМУ про реорганізацію ДУІТ шляхом приєднання до НТУ, станом на сьогодні керівники Міністерства освіти і науки України не висловили бажання вийти на відкритий діалог з колективом Державного університету інфраструктури та технологій.

Постає питання: ЧОМУ?

Що ви бажаєте знайти?