Тиждень “Академічна доброчесність” в ДІВТ

В Дунайському інституті водного трпанспорту ДУІТ з 26 по 29 квітня 2021 р. Пройшов ексклюзивний тиждень “Академічна доброчесність”.

Академічна доброчесність – це основа якості освіти, це – наша інвестиція в майбутнє! Українська вища освіта змінюється, важливою умовою успішного розвитку є впровадження принципів академічної доброчесності в навчання, викладання та наукову діяльність.

26 квітня 2021 року – Методичний семінар «Формування академічної культури доброчесності та якості освіти» для науково-педагогічних працівників ДІВТ ДУІТ. В рамках заходу проаналізовано актуальні завдання в дослідженні академічної доброчесності – боротьба з плагіатом, формування етичних норм академічної спільноти, виховання інформаційної грамотності, підвищення мотивації навчання. Описано комплекс заходів щодо академічної доброчесності, впроваджених в освітній процес ДІВТ. Етика вищої школи, цінності, що лежать в основі її наукової та освітньої діяльності, принципи та правила взаємовідносин у викладацьких колективах, у взаємостосунках зі здобувачами вищої освіти є основою здатності академічної корпорації до дієвої саморегуляції та спроможності підвищення якості освіти у сучасних навчальних закладах. Учасники освітнього процесу системно підтримують принципи академічної доброчесності, що дозволяє відповідати вимогам сучасної міжнародної наукової спільноти та суспільства в цілому, тим самим створюючи позитивний імідж нашого ЗВО. Робота ДІВТ ДУІТ в цьому напрямку триває!

27 квітня 2021 року – викладачі та здобувачі освіти ДІВТ ДУІТ доєдналися до вебінару “Як створити центр забезпечення якості освіти – досвід Університету Ватерлоо”. Під час заходу було детально розглянуту досвід Університету Ватерлоо (Онтаріо, Канада) щодо створення Центру забезпечення якості освіти, а також практики забезпечення якості освіти та освітніх стандартів в Онтаріо . Спікеркою вебінару була Аманда Маккензі, M.A., директорка із забезпечення якості освіти (освітніх програм) в Університеті Ватерлоо, Онтаріо, Канада, яка також керує процесом забезпечення якості та академічної доброчесності в університеті. Аманда Маккензі поділилась своїм професійним досвідом у галузі академічної доброчесності, який вона отримала під час своєї діяльності на посаді очільниці Ради академічної доброчесності Онтаріо (AICO) у 2014-2017 рр.; фасилітаторки Канадського консорціуму Міжнародного центру академічної доброчесності (ICAI); членства Перехідного комітету Міжнародного центру академічної доброчесності (ICAI), 2016-2018 рр. Наразі Аманда є членкинею Ради директорів ICAI. Цікавий досвід вона отримала під час вивчення академічної доброчесності в ряді університетів Індії. Учасники вебінару отримали корисну інформацію відносно світових сучасних практик викладачів щодо академічної доброчесності, перетину забезпечення якості освіти та академічної доброчесності. Захід відбувся англійською мовою з синхронним перекладом на українську.

28 квітня 2021 року – Круглий стіл «Академічна доброчесність: студентські ініціативи» для здобувачів вищої
освіти ДІВТ ДУІТ та інструктаж для акредитаційної експертизи від Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО), на чолі з Головою Національного агентства Квітом Сергієм Мироновичем. У заході взяли участь експерти НАЗЯВО від Дунайського інституту водного транспорту ДУІТ, гаранти освітніх програм Дунайського інституту водного транспорту ДУІТ та члени робочої групи ОП ДІВТ ДУІТ: директор Дунайського інституту водного транспорту ДУІТ Дакі О.А.; зав. кафедри СВ та ЕТС на ВТ Губаревич О.В.; старші викладачі кафедри СВ та ЕТС на ВТ Іваненко В.М. і Федуновд В.В.; доцент кафедри СВ та ЕТС Чередник В.М., старший викладач Ткаченко В.В..

29 квітня 2021 року – Круглий стіл «Академічна доброчесність в освітньому середовищі: виклики та практики». Організатори: Американські Ради з міжнародної освіти, Проєкт «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти», Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Протягом тижня професорсько-викладацький та допоміжний склад Дунайського інституту водного транспорту ДУІТ розглядали принципи академічної доброчесності, основні причини її порушень, пройшли тренінги з тестуваннями від навчального проєкту, присвяченого освітній ініціативі "ВУМ онлайн". Кожен викладач та кожен працівник ДІВТ ДУІТ відтепер впевнено користується основними принципами доброчесності не лише в інституті, а й в суспільній діяльності!

Дунайський інститут пишається викладачами та здобувачами вищої освіти, які не зупиняються на досягнутому та постійно розвиваються в освітньо-науковій діяльності!

Давайте разом впроваджувати європейські цінності академічної
доброчесності в освітній процес!