АТ «Укрзалізниця» звернулось до Міністерств України з листами в підтримку ДУІТ

АТ «Укрзалізниця» звернулось до Міністерств України з листами в підтримку ДУІТ

20 червня 2024 року  АТ «Укрзалізниця»  відправило листи до Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, в яких висловило своє занепокоєння намірами Міністерства освіти і науки приєднати  Державний університет інфраструктури та технологій  до Національного транспортного університету.

АТ «Укрзалізниця» звертає увагу на те, що останнім часом відбувається реорганізація закладів вищої освіти залізничного спрямування. 

Так, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.03.2021 № 258-р «Про утворення Українського державного університету науки і технологій» Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту об’єднали з декількома закладами освіти м. Дніпро, Львівський інститут Українського державного університету науки і технологій приєднано до Національного університету «Львівська політехніка». Наразі викликає занепокоєння розпочатий процес реорганізації Державного університету інфраструктури та технологій, який в 2016 році вже був реорганізований шляхом злиття Державного економіко-технологічного університету транспорту та Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного (розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.02.2016 № 151/р). 

За багаторічну діяльність ДУІТ (до 2016р. – ДЕТУТ)  зробив значний внесок у напрямі підготовки персоналу залізничної галузі України. Велика кількість випускників цього університету обіймає ключові посади у залізничних компаніях та організаціях по всій країні, вони є професіоналами, які мають унікальні знання та навички в галузі проєктування, експлуатації та управління залізницями.

Наукова діяльність Державного університету інфраструктури та технологій

зосереджена на ключових напрямах науково-технічного прогресу залізничної

галузі, а саме: співпраці з AT «Укрзалізниця» в рамках спільних наукових досліджень на залізничному транспорті та в межах підготовки галузевих нормативних документів, які регламентують діяльність залізничного транспорту.

Враховуючи зазначене, АТ «Укрзалізниця» вбачає ризики руйнації налагодженої системи підготовки кадрів для залізничної галузі в цілому. 

З огляду на викладене та зважаючи на те, що Державний університет інфраструктури та технологій є унікальним профільним закладом вищої освіти, який забезпечує кваліфікованими фахівцями підприємства залізничної галузі України, АТ «Укрзалізниця» просить у Міністерств сприяння у призупиненні рішення щодо здійснення реорганізації ДУІТ та розгляді альтернатив його оптимального функціонування. 

Разом з тим АТ «УЗ» висловлює готовність взяти участь в обговоренні питання збереження налагодженої системи підготовки кадрів для залізничного транспорту.

Що ви бажаєте знайти?