Виставка Народного художника України Юлія Скаканді, професора кафедри дизайну ДУІТ

Виставка Народного художника України Юлія Скаканді, професора кафедри дизайну ДУІТ

24 листопада 2023 року в Києві в Музеї Гетьманства відкрилась друга мистецька виставка народного художника України Юлія Скаканді, яку автор присвятив  50-річчю своєї творчої діяльності.

Юлій Юлійович Скаканді – відомий художник, графік, ілюстратор, педагог, Член Національної спілки художників України, Спілки дизайнерів України, Народний художник України.

У відкритті виставки художника прийняли участь представники ДУІТ.

З вітальними словами перед відвідувачами виставки виступили: Ректор Державного університету інфраструктури та технологій, професор Надія Брайковська, декан факультету управління і технологій, професор Світлана Боняр, завідувач кафедри дизайну ФУТ ДУІТ, професор Євген Антонович. Були присутні декан факультету декоративно-прикладного мистецтва Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. М. Бойчука Василь Андріяшко, відповідальний секретар Спілки художників України Олександр Савка.

Народився Юлій Юлійович Скаканді 4 лютого 1945 року в місті Перечин. У 1964 році закінчив Ужгородське державне художньо-промислове училище, факультет монументально-прикладного живопису, у 1974 році – Київський державний художній інститут, факультет книжкової графіки.

Художник веде активну виставкову діяльність. Він – учасник понад 200 всеукраїнських, міжнародних виставок.

Основними творчими здобутками Юлія Скаканді є:

  • перша премія Національної спілки художників України на виставці «Молодість країни»;
  • Міжнародне бієнале в Італії – перша премія (графіка), 1993 рік; перша премія (живопис) у 1995 році; перша премія (акварель) у 2015 році.

Нагороджений почесними грамотами та дипломами міністерств СРСР та УРСР, спілки художників СРСР.

Юлій Скаканді брав участь у міжнародних виставках у Румунії, Угорщині, Чехії, Польщі, Австрії, Німеччині, Канаді, США, Великій Британії, Італії. Його полотна зберігаються у музеях і приватних колекціях України та зарубіжжя.

Майстер має свою оригінальну авторську техніку. Його роботи – це духовно-національний феномен, це утвердження української національної ідентичності.

Вихований на традиціях закарпатської школи мистецтв, він в своїх роботах використовує багату палітру кольорів та відтінків. В творчому доробку митця є ряд серій на історичну тематику, виконаних у техніці офорту, літографії та лінориту.

Нині Юлій Скаканді – професор кафедри дизайну Державного університету інфраструктури та технологій. Він плідно працює, передає свої знання студентам, та продовжує сповідувати своє творче кредо: «Бути творчо активним, не замикатися у собі та бути корисним людям, надихатися безмежною силою природи, втамовувати жагу до краси та передавати її у своїх роботах».

Що ви бажаєте знайти?