Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України ПРОТИ приєднання ДУІТ до НТУ!

Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України ПРОТИ приєднання ДУІТ до НТУ!

Адміністрації судноплавства стало відомо про наміри Міністерства освіти і науки України приєднати Державний університет інфраструктури та технологій до НТУ. Приєднання означає знищення. 

Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України звертає увагу на те, що Україна знаходиться в стадії імплементації Директиви Європейського Парламенту і Ради від 12 грудня 2017 року про визнання професійних кваліфікацій у внутрішньому судноплавстві . Наразі Державний університет інфраструктури та технологій є єдиним закладом освіти в Україні який провадить підготовку судноводіїв для європейських внутрішніх водних шляхів. 

Освітні програми ДУІТ з підготовки річкових судноводіїв були офіційно направлені в Єврокомісію для оформлення імплементаційного акту визнання системи підготовки та дипломування фахівців внутрішнього водного транспорту в Україні відповідно до норм вказаної Директиви та ЄС в цілому. 

Зміна назви закладу освіти та дії щодо ліквідації юридичної особи ДУІТ призведуть до затримки завершення процедури імплементації Директиви ЄС, що в свою чергу призведе до втрати права отримувати кваліфікацію капітана річкового судна громадянам України, які зараз працюють на річкових суднах в країнах Європейського Союзу. 

Тому Адміністрація судноплавства критично ставиться до намірів Міністерства освіти і науки України приєднати Державний університет інфраструктури та технологій до НТУ.

Що ви бажаєте знайти?