ДУІТ отримав потужну підтримку від Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури

ДУІТ отримав потужну підтримку від Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури

20 червня 2024 року Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України листом до Міністерства освіти і науки України висловило свою позицію щодо реорганізації Державного університету інфраструктури та технологій шляхом приєднання його до Національного транспортного університету.

В листі, підписаному виконуючим обов’язки Міністра Василем ШКУРАКОВИМ, відзначається, що Державний університет інфраструктури та технологій є одним із закладів морської освіти, який відіграє важливу роль у підготовці майбутніх членів екіпажів суден морського та внутрішнього водного транспорту, оскільки здійснює підготовку спеціалістів морського та внутрішнього водного транспорту за спеціальністю 271 «Морський та внутрішній водний транспорт» і єдиним закладом освіти в Україні, який проводить підготовку судноводіїв внутрішніх водних шляхів за відповідними освітніми програмами. 

Варто зазначити, що Мінінфраструктури направлено освітні програми ДУІТ з підготовки судноводіїв на внутрішніх водних шляхах до Європейської Комісії в пакеті документів для отримання Україною імплементаційного акту визнання ЄС української системи підготовки та кваліфікації персоналу суден внутрішнього плавання на відповідність Директиви (ЄС) 2017/2397. 

Вищевказані освітні програми є одним із основних практичних доказів відповідності системи освітньої підготовки в Україні нормам Директиви (ЄС) 2017/2397. 

Відтак, дії щодо реорганізації ДУІТ шляхом приєднання до Національного транспортного університету, призведуть до затримки процедури імплементації Директиви (ЄС) 2017/2397 в національне законодавство та ставить під загрозу отримання Україною вищезазначеного імплементаційного акту від Європейської Комісії. 

В свою чергу, наслідком відсутності імплементаційного акту буде зупинка роботи членів екіпажів суден внутрішнього плавання з українськими кваліфікаційними документами, які працюють в країнах Європейського Союзу на Дунаї, Рейні та в інших річкових басейнах, що беззаперечно негативно вплине на міжнародний імідж України та може ускладнити процес набуття Україною членства в ЄС. 

У разі реорганізації ДУІТ, вбачається також ризик повязаний з подальшою підготовкою спеціалістів морського та внутрішнього водного транспорту, а також дотримання міжнародних зобов’язань України та виконання Плану заходів з імплементації положень директив та регламентів Європейського Союзу у сфері міжнародного морського та внутрішнього водного транспорту, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2017 року № 747, зокрема імплементації Директиви (ЄС) 2017/2397. 

Слід також зазначити, що Мінінфраструктури долучає фахівців ДУІТ до розробки проєктів нормативно-правових актів з питань галузевої освіти та здійснення їх аналізу на відповідність міжнародного та національного законодавства. 

Також, фахівці ДУІТ, з метою надання фахових консультацій, приймають участь у робочих зустрічах, що стосуються питань освітньої підготовки членів екіпажів суден морського та внутрішнього водного транспорту. 

Крім того, Мінінфраструктури визначено чотирьох постійних спостерігачів в робочих групах CESNI (Європейський комітет з розробки технічних стандартів у сфері внутрішнього судноплавства), один з яких є фахівцем ДУІТ. 

З огляду на викладене, важливим є збереження можливості здійснення підготовки фахівців за спеціальністю 271 «Морський та внутрішній водний транспорт», та не допущення погіршення якості освіти за згаданою спеціальністю.

Що ви бажаєте знайти?