Профспілки ДУІТ вийшли на мітинг протесту до МОН України

Профспілки ДУІТ вийшли на мітинг протесту до МОН України

6 червня 2024 року представники профспілкових організацій Державного університету інфраструктури та технологій прийшли до Міністерством освіти і науки України з вимогою відкликати проект КМУ про приєднання ДУІТ до НТУ.

Колектив ДУІТ поставив перед представниками МОН кілька питань?

 1. Чому Міністерство освіти і науки України не погоджує питання реорганізації університету з його керівництвом ДУІТ та колективом? Керівництво НТУ знає про наміри МОНУ, а  з керівництвом ДУІТ станом на 6 червня ВЗАГАЛІ НЕ БУЛО НІЯКИХ РОЗМОВ І ЗУСТРІЧЕЙ!!!Чому керівники  МОН виявляють таку зневагу до великого колективу працівників і студентства?  Чи може бути таке в демократичній країні?
 2.  Чому, надавши ДУІТ статус критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період (наказ МОН України від 01.05.2024 № 615), Міністерство освіти і науки України 24 травня 2024 року розпочинає процес реорганізації  ДУІТ шляхом приєднання до НТУ? Відомо ж, що ПРИЄДНАННЯ = ЛІКВІДАЦІЇ!!!
  ДУІТ здійснює підготовку фахівців залізничного та водного транспорту. Ця галузь завжди є важливою для економіки країни, а під час війни її значення зросло у рази!!!
  Чи знають керівники МОНУ про те, що на підприємствах Укрзалізниці  і підприємствах водного транспорту наразі критично не вистачає працівників?
  Чому питання реорганізації виникає у такий складний для країни в цілому час?
  Що у такому разі буде з унікальними освітніми програмами, розробленими на замовлення підприємств інфраструктури, зокрема Укрзалізниці?
 3. Чому розбігаються слова і дії керівників Міністерства освіти і науки України щодо призупинення «модернізації» ЗВО на період вступної кампанії?
  Представники МОНУ під час мітингу кажуть, що це виняток і вони роблять цей крок у зв’язку із незадоволенням менеджментом ДУІТ.
  Тоді, повертаючись до першого питання, ЧОМУ ЖОДНОГО РАЗУ КЕРІВНИКИ МОН НЕ ВИСЛОВЛЮВАЛИ ПРЕТЕНЗІЙ ДО КЕРІВНИКІВ УНІВЕРСИТЕТУ?

Колектив Державного університету інфраструктури та технологій вимагає від Міністерства освіти і науки України:

 1. Відкликати з погодження проєкт Розпорядження Кабінету Міністрів України про реорганізацію Державного університету інфраструктури та технологій шляхом приєднання до Національного транспортного університету.
 2. Забезпечити відкритий прозорий діалог з керівництвом та колективом університету щодо ініціатив, пов’язаних з модернізацією закладів вищої освіти інфраструктурного та транспортного напрямів.

Звернення підписали  працівники і представники студентського самоврядування ДУІТ, усього  560 підписів.

Це звернення під час проведення мітингу було передано особисто Генеральному директору директорату вищої освіти і  освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Шарову О.І. 

Сподіваємось, що керівники МОНУ звернуть увагу на думки колективів працівників ДУІТ, профспілкових комітетів, студентства.

Звернення колективу ДУІТ ТУТ (.pdf)

Наказ МОН України від 01.05.2024 № 615 про визначення Державного університету інфраструктури та технологій критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період ТУТ (.pdf)

Що ви бажаєте знайти?