Міжнародний конкурс ЕКОплаката

Міжнародний конкурс ЕКОплаката

Шановні студенти!

У рамках Міжнародного проєкту «ЕКОКУЛЬТУРА» оголошено Міжнародний конкурс ЕКОплаката, який проводиться Державним університетом інфраструктури та технологій у співорганізації з Державним науково-методичним центром змісту культурно-мистецької освіти.

До складу журі залучено відомих українських і зарубіжних фахівців.

Мета та тематичні напрямки конкурсу

Головна мета конкурсу: привернути увагу суспільства до сучасних екологічних загроз, виявити творчий потенціал учнівської та студентської молоді у дбайливому ставленні до природних ресурсів, у розумінні суттєвої втрати біорізноманіття, змін клімату, захисту біосфери, боротьби з пластиком, енергозбереження, а також показати можливі шляхи розв’язання означених екопроблем.

Тематичні напрями конкурсу:

 • чисте місто/село, гармонія довкілля;
 • розумне споживання і культура поведінки;
 • пластикове засмічення, переробка вторсировини;
 • збереження флори та фауни;
 • екологія культури;
 • етнокультура: формування української національної ідентичності.
Номінації конкурсу

Номінації конкурсу:

Основні:

 • плакат (авторська графіка, карикатура, комп’ютерна графіка);
 • серія плакатів (диптих, триптих);
 • зовнішня реклама;
 • декоративний розпис (петриківський, яворівський, самчиківський та ін.).

Додаткові: 

 • слово-образ;
 • піктограма як графічний вираз певної екоідеї (знакова система);
 • рекламно-сувенірна продукція;
 • носії фірмового стилю віртуального клубу «ЕКОКУЛЬТУРА»;
 • тематичний колаж (матеріали й техніки виконання за вибором);
 • фотографія/фотографіка/фотоколаж.
Вікові категорії

Вікові категорії:

 1. юніори – учні початкової і середньої школи, у т.ч. учні художніх шкіл та шкіл мистецтв;
 2. старшокласники, у т.ч. учні художніх шкіл та шкіл мистецтв;
 3. студенти закладів фахової передвищої освіти (студенти ЗФПВО);
 4. студенти закладів вищої освіти (студенти ЗВО).
Етапи проведення конкурсу

Міжнародний конкурс екоплаката проводиться в три етапи:

І етап – віртуальний (творчі роботи надсилати в електронному вигляді до 1 травня 2021 року на е-mail: [email protected]), попередній відбір плакатів членами журі. Доопрацювання та художнє оформлення попередньо відібраних членами журі робіт.

ІІ етап – виставка попередньо відібраних членами журі робіт у листопаді 2021 року в Дніпропетровському фаховому художньо-мистецькому коледжі культури, де відбудеться презентація проєктів і відзначення учасників Міжнародного конкурсу екоплаката. Доопрацювання та художнє оформлення остаточно відібраних членами журі найкращих робіт.

ІІІ етап – підсумки Міжнародного конкурсу екоплаката, відкриття пересувних виставок найкращих робіт у березні-червні 2022 року в Державному університеті інфраструктури та технологій, Міністерстві освіти і науки України, Національній академії педагогічних наук України, Центрі української культури та мистецтва, Українському товаристві охорони пам’яток історії та культури й інших закладах освіти та культури, де відбудеться нагородження переможців.

Оргкомітет конкурсу: контакти

Оргкомітет: контактні особи:

Прищенко Світлана Валеріївна, переможець Міжнародних конкурсів творчих проєктів 2015 та 2016 років у Мюнхенському університеті Людвіга-Максиміліана, доктор мистецтвознавства, доктор наук габілітований у галузі дизайну, професор кафедри інформаційних технологій і дизайну Державного університету інфраструктури та технологій, член Спілки дизайнерів України.

Моб.: +380675679691

Е-mail: [email protected]; [email protected]

Антонович Євген Антонович, професор, голова Науково-методичної ради з дизайну Міністерства освіти і науки України, член правління Спілки дизайнерів України (голова комісії з дизайн-освіти), голова Оргкомітетів шести Міжнародних конгресів з етнодизайну, керівник Науково-методичного центру етнодизайну і дизайну реклами Державного університету інфраструктури та технологій (м. Київ).

Моб.: +380664271393

Гарькава Тетяна Анатоліївна, заслужений майстер народної творчості України, доцент, голова предметно-циклової комісії «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», спеціалізації «Декоративний петриківський розпис» Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури Дніпропетровської обласної ради, доцент кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, член Дніпропетровської обласної організації Національної спілки художників України, віце-президент громадської організації «Асоціація майстрів народного мистецтва України», учасник Міжнародних творчих проєктів.

Моб.: +380992194599; +380676052095

Е-mail: [email protected]

Конкурсні роботи ми будемо розміщувати тут:

Секція СТУДЕНТИ ЗФПВО Секція СТУДЕНТИ ЗВО
Секція СТАРШОКЛАСНИКИ ПЕРЕМОЖЦІ та ПРИЗЕРИ конкурсу

З історії конкурсу

Конкурс ЕКОплаката проводиться з 2015 року.
За цей час було створено багато плакатів, щоб привернути увагу суспільства до проблеми сучасних екологічних загроз.

З деякими роботами минулих років ви можете ознайомитися тут:

Зайняті власними проблемами або бажаннями у повсякденному житті, ми часто забуваємо про соціальну відповідальність Юлія Богословська нагадує нам про це і під час подорожей, і під час розваг, і під час пересувань містом. Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв. 2019 рік.
Мазур Віка, студентка НАКККіМ, вирішила обрати три міста України та ідентифікувати їх з найбільш характерними рослинами: Київ – Львів – Одеса. 2018 рік.
Магістрантка НАКККіМ Світлана Головко придумала смішний слоган, завдяки чому плакат одразу запам’ятовується і добре виглядає в середовищі (поки що умовному). 2017 рік
Є прийом у зовнішній рекламі, коли щит або сіті-лайт намагаються зробити частиною міського середовища. Саме так вирішила магістрантка Фєдосова Жанна, 2 курс Графічний дизайн, НАКККіМ.
Серія складалася з плакатів “Дайте жити!”, “Дайте пити!”, “Дайте дихати!” 2017 рік

 

Що ви бажаєте знайти?