Студенти закладів вищої освіти

Міжнародний конкурс ЕКОплаката. Конкурсні роботи.

Серафима Молочко, студентка Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ. Плакат “Нічого” (після стількох років життя і розвитку, людина нарешті розуміє, що після неї не залишиться НІЧОГО)

Марія Пайхель, студентка ІІ курсу Київського Національного університету технологій та дизайну. Номінація “Фотографія”. Назва роботи “Карпатські стерв`ятники”

Маргарита Пендюр, студентка ІІ курсу Київської академії мистецтв

Тетяна Панфьорова, студентка ІІІ курсу Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ

Софія Гінайло, студентка ІІ курсу Київського Національного університету технологій та дизайну. Номінація “Фотографія”. Назва роботи “Прогулянка з меншим другом”

Вікторія Комар, студентка ІІІ курсу Закарпатської академії мистецтв, м. Ужгород

Олександра Скопіна, студентка Київського Національного університету технологій та дизайну. Номінація “Фотографія”, назва роботи “Весняний лад”

Богдан Гончарук, студент ІІ курсу заочної форми навчання Державного університету інфраструктури та технологій, м. Київ. Диптих на захист тварин

Юліанна Бондаренко, студентка переміщеного Луганського Національного університету ім. Т.Шевченка, м.Старобільськ

Уляна Цуканова, студентка І курсу Криворізького державного педагогічного університету. Тематика роботи досить актуальна – масові пожежі. Тисячі, сотні тисяч тварин згорають при пожежах. Все це відбувається через людей – озонові дірки, сміття в лісах, яке залишають люди після свого «відпочинку»

Павло Юрчук, студент 5 курсу Рівненського державного гуманітарного університету. Коментар до роботи: щорічно виробляється понад 300 млн тон пластику, проте понад 90% не переробляється. Пластик забруднює повітря, воду і весь харчовий ланцюг, загрожуючи життю людей та дикій природі. Пластик стає сміттям і потрапляє в наші зливові стоки та водні шляхи, закупорює їх, створюючи стоячу воду, що призводить до загибелі навколишньої флори та фауни! Це потрібно зупинити!

Наталія Курець, студентка І курсу Прикарпатського Національного університету ім. В.Стефаника. Тематичний колаж «Засмічені води». Коментар до роботи: людина – це частина природи. І саме природі ми зобов`язані своїм існуванням, своєю досконалістю, своєю могутністю. В шаленому ритмі продукування щороку в ріки, озера, моря в середньому скидається до 6,5 кубокілометрів забрудненої маси, а це десятки мільйонів тон шкідливих речовин. Ми почали руйнувати природу. Ми почали руйнувати себе. Доля природи – наша доля. Це не фраза, не лозунг. Це істина! І всі ми повинні осягнути цю істину серцем і свідомістю, розумом і відчуттям та донести до теперішніх і майбутніх поколінь. Бережіть природу! Бережіть себе! 

Анастасія Могіленко, студентка ІІІ курсу Київського Національного університету культури і мистецтв

Лілія Ковтун, студентка ІІ курсу Київської академії мистецтв, хоче привернути увагу до збереження та порятунку нашого спільного дому, що називається Планета, і кожен повинен почати з себе.

Вікторія Пархоменко, студентка 4 курсу Уманського державного педагогічного університету ім. П.Тичини

Даря Косяк, студентка 1 курсу Центральноукраїнського педагогічного університету ім. В.Виниченка. Плакат “Люди – найбільша загроза екології”

Богдан Лазаренко, студент 4 курсу Криворізького державного педагогічного університету

Юлія Савонік, студентка 5 курсу Рівненського державного педагогічного університету. Назва роботи “Початок”

Євген Устенний, студент 4 курсу Уманського державного педагогічного університету ім. П.Тичини

Іван Лавриненко, студент ІІ курсу Київського Національного університету культури і мистецтв. «How many fingers do you see?/Скільки пальців ти бачиш?»; «What are you breathing?/Чим ти дихаєш?» Коментар до роботи: два плакати, що показують наскільки сильно людина пов’язана з природою
Анастасія Павлова, студентка ІІІ курсу Національної академії образо-творчого мистецтва і архітектури, м. Київ. Диптих “Сліди”

Катерина Хмарук, студентка 4 курсу Уманського державного педагогічного університету ім. П.Тичини

Марія Баняс, студентка 5 курсу Рівненського державного гуманітарного університету. Назва роботи «Час невпинний»

Анастасія Носкова, студентка ІІ курсу Київського Національного університету культури і мистецтв. Плакат “Буденність живого”

Христина Грицак, магістрантка Української академії друкарства, 2021 р. Графічний плакат “УВАГА! – НЕБЕЗПЕКА” привертає увагу до проблеми особливо актуальної для великих міст – забруднення повітря автомобільним транспортом, забруднення води відходами та витісками з заводів, пожежами шкідливих відходів та ін. А така істина як “природа – джерело здоров’я” по-новому зазвучить у світі, якщо про це говорити. Графічний плакат “ВІДХОДИ ЗАВОДІВ” привертає увагу до забруднення водних об’єктів, а саме – джерел питного водопостачання, яке тягне за собою погіршення якості питної води та створює серйозну небезпеку для здоров’я населення в багатьох регіонах України
Богдана Соломка, студентка ІІІ курсу Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ. Диптих “Чому?”
Олександра Петраш, студентка ІІІ курсу Київського Нацыонального університету культури і мистецтв. Серія “Природний дзен”. Слоган: Природа в кожному з нас!

Юлія Конько, студентка 5 курсу Рівненського державного гуманітарного університету. Ідея плаката “Діалог” полягає в зображенні своєрідного середовища, де відбулася зустріч двох взаємо-залежних партнерів. Умовний силует людини, яку поглинуло технологічно розвинуте місто, та представник вимираючого виду природи розпочали діалог. Можливо, такі відносини призведуть до часткового полегшення природному світу. Але, однозначно, допоможуть відновити той зв`язок між людиною і природою, та направити їх на досягнення спільної мети

Олексій Вишняков, студент ІІІ курсу Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ. Ніщо не з’являється з нічого і не йде в нікуди. Люди забувають про те, куди потрапляє їхнє сміття. Цією роботою автор хотів закликати людей до відповідального ставлення до продуктів власної життєдіяльності. Ми повинні пам’ятати про наслідки своєї діяльності, хоча, скоріше, бездіяльності, та який вплив вона має на природу. Якщо ми будемо нищити природу, вона знищить нас.

Інна Федоляк, студентка І курсу Прикарпатського Національного університету ім. В.Стефаника. Кожного дня природа потерпає від пластикових пакетів. Оскільки вони легкі, вітер підхоплює їх та розносить на великі відстані, тим самим забруднюючи середовище. Мільйони поліетиленових пакетів засмічують ліси, завдають шкоди. Викинуті пакети зберігаються тривалий час і не піддаються біологічному розкладанню. У рік використовується 4 трильйони пакетів, які вбивають різні види тварин та птахів 

Поліна Кофанова, студентка І курсу Хортицької національної академії, м.Запоріжжя

Анастасія Юхимович, студентка Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, м. Київ

Анастасія Бухарська, студентка Київського Національного університету культури і мистецтв

Єлізавета Васильченко, студентка І курсу Хортицької національної академії, м. Запоріжжя

Вікторія Єпанєчнікова, студентка І курсу Хортицької національної академії, м. Запоріжжя

Емілія Вонярха, студентка І курсу Хортицької національної академії, м.Запоріжжя

Вікторія Куделя, студентка І курсу Хортицької національної академії, м.Запоріжжя

Софія Євсюкова, студентка І курсу Хортицької національної академії, м.Запоріжжя

Дар`я Сікорська, студентка І курсу Хортицької національної академії, м. Запоріжжя. Плакат “Захисти проліски”

Руслан Свергун, студент 4 курсу Хортицької національної академії, м.Запоріжжя

Дар`я Подкур, студентка 4 курсу Хортицької національної академії, м.Запоріжжя. Плакат “У пошуках чистого повітря”

Наталія Єфіменко, студентка І курсу Хортицької національної академії, м.Запоріжжя

Наталія Риженко, студентка 4 курсу Хортицької національної академії, м.Запоріжжя. Назва роботи “Природа – це не сміття”

Антоніна Малєєва, студентка 4 курсу Хортицької національної академії, м.Запоріжжя. На сьогоднішній день нашу планету вже необхідно рятувати. Зараз соціальні мережи є великою частиною сучасного життя, саме через них можна просувати екоідеї, створювати у молодого покоління погляд на планету не як на ресурс, а як домівку, що повинна залишатися гарною та квітучою, а ми у цьому допоможемо

Поліна Лебеденко, студентка 4 курсу Хортицької національної академії, м.Запоріжжя. Плакат “Cміття виривається назовні”

Писанка Г., студентка 4 курсу Хортицької національної академії, м. Запоріжжя

Олександра Недзельська, магістрантка Київського Національного університету технологій та дизайну

Ангеліна Шевельова, студентка 4 курсу Хортицької національної академії, м. Запоріжжя

Ярослава Сеножатська, студентка 4 курсу Хортицької національної академії, м. Запоріжжя

Катерина Бакай, студентка 4 курсу Хортицької національної академії, м.Запоріжжя. Назва роботи «Забруднення повітря». Метою створення плаката було привернення уваги суспільства до проблеми забруднення повітря заводами та підприємствами теплоенергетики. Осмислення наслідків може бути першою сходинкою до усунення проблеми. Процес відбувається на наших очах, але на нього вже ніхто не зважає

Поліна Андріанова, студентка 4 курсу Хортицької національної академії, м.Запоріжжя. Коментар до роботи: Ідея проєкту полягає у розробці екологічного плаката, котрий буде нагадувати людям про красу їхнього міста. За допомогою фото-фрагментів, в яких сховано послання «Твій дім не смітник». Він повинен привертати увагу, та заохочувати до зміни ставлення людини до проблеми забруднення міста

Альбіна Матвєєва, студентка І курсу переміщеного Луганського Національного університету ім. Т.Шевченка, м. Старобєльськ. Плакат «Поміркуй». Коментар до роботи: Поміркуй над тим, як дії людини і промислова діяльність негативно впливають на якість води, перетворюючи головне джерело життя в її небезпеку. Поміркуй на тим, як погано тваринам які мешкають серед гідросфери. Забруднення прісноводних екосистем призводить до придушення життєдіяльності, родючості і загибелі гідробіонтів, порушення харчових зв’язків, зниження стійкості екосистем, поміркуй над цим!

Аліса Іванова, студентка ІІІ курсу Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ

Каріна Руснак, студентка ІІ курсу Чернівецького Національного університету ім. Ю.Федьковича

Уляна Щербина, студентка 4 курсу Хортицької національної академії, м. Запоріжжя

Аліна Глінська, студентка ІІІ курсу Київського Національного університтету технологій та дизайну

Єлізавета Москальова, студентка ІІІ курсу Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури

Данило Фундовний, студент ІІ курсу Київського Національного університету технологій та дизайну. Номінація “Фотографія”, назва роботи “Заклик до життя”

Марія Гончарова, магістрантка Чернівецького Національного університету ім. Ю.Федьковича. Тематичний напрям “Екологія культури”

Роман Петрів, студент І курсу Прикарпаського Національного університету ім. В.Стефаника, м. Івано-Франківськ

Анастасія Димова, студентка 4 курсу Запорізького Національного університету. Назва роботи «100 000 000», яка присвячена збереженню фауни, і зокрема популяції акул, недопущенню жорстокої поведінки людини до природи і неконтрольованого бездумного вбивства тварин, масштаби якого у світі лякають

Єлізавета Троян, студентка І курсу Національного університету біоресурсів і природокористування України, м. Київ

Анастасія Скуба, студентка ІІІ курсу Національного університету біоресурсів і природокористування України, м. Київ
Каріна Самарська, студентка 4 курсу Української академії друкарства, м. Львів. Серія плакатів “Століття масштабних пожеж”. Коментар до роботи: “У даному проєкті розглядається відображення проблем пожеж в лісах через графічне мистецтво – плакат. Основоположним питанням дослідження послужила метафора як смисловий і графічний прийом. Наша мета – за допомогою мистецтва і дизайну просувати екологічні та прогресивні соціальні ідеї, відстоювати принципи сталого розвитку та безпечної екополітики”
Поліна Гасенко, студентка 4 курсу Харківської державної академії дизайну та мистецтв. Диптих “Червоні квіти Чорнобилю”

Крістіна Гліжинська, студентка ІІІ курсу Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка, м. Кропівницький. Назва роботи «Промислове тваринництво – загроза для екології»

Ольга Кухарчишин, студентка Національного лісотехнічного університету України, м. Львів

Володимир Підлужний, студент Національного лісотехнічного університету України, м. Львів

Тарас Андрушко, студент Національного лісотехнічного університету України, м. Львів

Юлія Ліхва, студентка Національного лісотехнічного університету України, м. Львів

Ольга Сендрій, студентка Національного лісотехнічного університету України, м. Львів

Оксана Шаровська, студентка Національного лісотехнічного університету України, м. Львів

Аріна Хомицька, студентка Мистецького інституту ім. С.Далі, м. Київ

Маргарита Скріпка, студентка ІІІ курсу Національної академії образо-творчого мистецтва і архітектури. Авторський коментар:
“Я використала в арсеналі матеріалів звичайне сміття саме для того, щоб привернути увагу. На жаль, ми, міські жителі, вже звикли бачити цей бруд у місті та сміттєві звалища поза нього. Для мене звикання до того, що сміття – це невід’ємний атрибут нашого життя – дуже страшне явище. Ми повинні звернути на це увагу, адже так не має бути. Земля- наша спільна домівка. Ніхто, окрім нас, не зможе змінити ситуацію. Час переходити від слів до дії!”

Дар`я Головіна, студентка 4 курсу Запорізького Національного університету. Назва роботи «Подивись в очі своєму хутру». За матеріалами зоозахисної організації UAnimals “Хутро — це справжнє криваве жлобство!” Для вилову тварин у дикій природі використовують капкани, де ті помирають у муках. На хутряних фермах звірів утримують у жахливих умовах, і вони закінчують своє життя в пекельних стражданнях. Як правило, тварин саджають у газову камеру або паралізують ударом електричного струму та знімають хутро з ще живої істоти. Все для того, аби не пошкодити «цінний матеріал». Від використання натурального хутра вже відмовилися світові бренди Gucci, Michael Kors, Jimmy Choo, Stella McCartney, Ralph Lauren, Armani Group, Hugo Boss та Calvin Klein.

Олександр Сидорак, студент ІІ курсу Прикарпатського Національного університету ім. В. Стефаника , м. Івано-Франківськ. Тема підпалу сухої трави та і загалом пожеж, сьогодні є дуже актуальною. При згорянні органіка виділяє багато шкідливих елементів, що можуть непоправно вплинути на здоров’я людини, але також вогонь, який швидко поширюється, знищує все живе на своєму шляху. Тому чи йдеться про свідомий підпал, чи про необережність, в будь-якому випадку підпал сухої трави – це дуже серйозна проблема

Серія плакатів Поліни Самусі, студентки ІІІ курсу Київського Національного університету культури і мистецтв
Анастасія Антоненко, студентка ІІ курсу Київського Національного університету культури і мистецтв. Слоган до плакатів: “Збережи її, а вона збереже тебе!”
Вікторія Кудревич, студентка І курсу Черкаського державного технологічного університету. Серія “Дай мені шанс”. Унаслідок кліматичних змін, що відбуваються на Землі, у тому числі й через активну діяльність людини, деякі види живих істот можуть зовсім зникнути. Багато видів тварин опиняються під загрозою із-за глобального потепління. І це є закликом до боротьби з проблемою, що тварини можуть просто «розтанути» як морозиво під палким сонцем і врятувати їх ми вже не зможемо

Любов Ярмолович, студентка 4 курсу Національного авіаційного університету. Тематичний напрям «Екокультура», цифровий колаж присвячений 300-річчю з дня народження Григорія Сковороди

Ольга Пушкар, студентка Національного лісотехнічного університету України, м. Львів

Триптих Яни Ткалич, студентки ІІІ курсу Київського Національного університету культури і мистецтв
Серія плакатів Марини Іванової, студентки ІІ курсу Київського Національного університету культури і мистецтв
Софія Грицай, студентка ІІ курсу Київського Національного університету технологій та дизайну. Номінація “Фотографія”
Триптих Дарії Стужук, студентки ІІІ курсу Київського Національного університету культури і мистецтв
Юлія Стефуришина, магістрантка Херсонського Національного технічного університету. Серія «Екологічне забруднення – проблема сучасного суспільства». В основу концепції плакатів закладено філософію постмодернізму, обрано техніку колаж. При розробці плакатів було враховано досвід художників, що застосовували у своїх роботах вторсировину. Крім очевидного посилу до глядача, у плакатах є прихований зміст, наприклад, метелик – символ смерті
Павло Алєксандров, студент І курсу Київського Національного університету культури і мистецтв. Серія “Квіти забруднення”

Анна Луценко, студентка ІІІ курсу Національного авіаційного університету. Тематичний напрям «Екокультура», назва роботи «Ми єдині». Коментар: “У кожному регіоні України є люди, зокрема молодь, які хочуть злагоди і миру серед співвітчизників, які цінують народні традиції та культурну спадщину. Тому в думках живе одна спільна ідея – ми єдині у своїх мріях і вчинках”

Аліка Луп`як, студентка ІІІ курсу Київського Національного університету культури і мистецтв. Назва роботи ““Збережи та допоможи”

Аліна Пазич, студентка ІІ курсу Київського Національного лінгвістичного університету, спец. “Маркетинг і реклама”. Диптих “Назад немає вороття, вирішуй зараз – збережи майбутнє, збережи життя!” Зі становленням цивілізації природа зазнала численних змін. Ми почали сприймати її виключно як ресурс і тому нищимо її нещадно. Здавалося, що так буде завжди. Точкою відліку стала весна 2020 – початок епідемії. До цього часу ми знаходилися у вирі буденних речей: прогулянки в крамниці, посиденьки з друзями в кав’ярнях, поїздки до бабусі, подорожі за кордон. Введення тотального локдауну змусило людство залишитися віч-на-віч з екологічною ситуацією. Серед тиші ми, нарешті, почали чути відлуння наших вчинків стосовно природи

Наталія Дубчак, студентка ІІ курсу Прикарпатського Національного університету ім. В.Стефаника. Лісова пожежа – лихо для будь-якого району країни. Як наслідок, гинуть тварини, збільшується захворюваність людей. Окрім втрат самої деревини, витрат на гасіння пожеж, це й зниження кількості кисню, що виділяється лісом, погіршення якості, стану дерев, непридатність для використання їх у рекреаційних цілях тощо. Лісові загорання знижують приріст деревостанів, збільшують вітровальність і послабляють зелені масиви, а потім засихаючі дерева стають осередком шкідників і хвороб лісу

Валентина Стратієнко, студентка ІІІ курсу Київського Національного університету культури і мистецтв

Данило Саблін, студент ІІІ курсу Київського Національного університету культури і мистецтв. Плакат “Чорнобиль-Фукусіма”

Дар`я Гриценко, студентка ІІІ курсу Київського Національного університету культури і мистецтв. Плакат “Рентген”

Влада Юріна, студентка ІІІ курсу Київського Національного університету культури і мистецтв. Серія “Ми вбиваємо нашу планету”
Дана Орро, студентка І курсу Київського Національного університету культури і мистецтв

Марія Граничник, студентка ІІІ курсу Криворізького державного педагогічного університету

Анастасія Дворянець, студентка І курсу Київського Національного університету культури і мистецтв. Плакат «НЛО. Місто майбутнього». (Далеке майбутнє. Невідомими летючими об’єктами стали птахи)

Анастасія Рябцева, студентка І курсу Київського Національного університету культури і мистецтв.

Катерина Швабенланд, студентка І курсу Київського Національного університету культури і мистецтв. Плакат “Суші майбутнього. Забруднення океану”

Вероніка Ковтун, студентка ІІІ курсу Криворізького державного педагогічного університету

Анна Косяк, студентка ІІІ курсу Криворізького державного педагогічного університету. Плакат «Природа проти свого знищення»

Анастасія Дрьомова, студентка І курсу Хортицької Національної академії, м. Запоріжжя. Плакат “Грошове дерево”

Яна Приступа, студентка І курсу Хмельницького Національного університету. Плакат “Збережи Планету”. Дівчина тримає в руках Планету та показує, що її треба берегти, як дорогоцінний скарб. Блакитний кінь, за плечима дівчини, який ніби огортає її постать, символізує світ Божественної Природи – флору та фауну, яка у прадавні часи існувала в гармонії з людиною, а тепер сама потребує захисту. Глибокий темно-синій фон в роботі символізує космічний простір

Роман Павелко, студент ІІ курсу Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, вважає, що такий стан міста є неприпустимим для європейської столиці, м. Київ

Лунін Віталій, студент 4 курсу Київського Національного університету будівництва і архітектури. Сучасна, сенсорна, екологічна лампа виконана з натуральних матеріалів, і вмикається з дотику до металевої кнопки
Анна Новицька, студентка І курсу Київського Національного університету культури і мистецтв.
Серія плакатів “Пам`ятай Чорнобиль…”

Ярощук Дарина, студентка ІІ курсу Луцького Національного технічного університету, закликає до розумного споживання. Світ швидкозмінний , а з ним і швидкозмінні тренди, те що було актуально в березні, вже не актуально у квітні. Майже нові речі, у гарному стані, летять на звалище. Шафи переповнені, а ми біжимо на шопінг «за чимось новеньким»… Можливо варто спробувати не купувати нове, а просто навчитися комбінувати та задумуватися при покупці, чи дійсно ця річ необхідна?

Білик Діана, студентка І курсу Хмельницького Національного університету, коментує свою роботу: “Здавна люди захоплювались красою перших весняних квітів, оспівували їх у піснях, складали вірші, називаючи пролісками, першоцвітами. Вони ставали героями легенд і народних прикмет. Болюче i прикро, що першоцвіти за свою красу та нiжнiсть караються людиною масовим зриванням на букети для розваги і продажу. В результаті цього практично всі наші першоцвіти занесено до Червоної книги. Земля – наш єдиний спільний дім. Щоб він завжди залишався зеленим, барвистим, сповненим буяння рослин, кожен з нас повинен нести відповідальність за розумне і бережливе ставлення до природи, кожної травинки й квіточки!

Нікіта Герасименко, студент І курсу Хмельницького Національного університету. Плакат “Кругообіг”. Це інтерпретація сучасного споживацького суспільства. Головним його героєм є міфологічний персонаж Вій (бездумний споживач) зі своїми поплічниками, які в образі звичайних побутових використаних речей заповнили майже увесь Світ. Речі сучасного промислового виробництва – недовговічні, тож стають непотрібними людям і їх викидають, вони попадають до колись чистої Природи, забруднюючи нашу прекрасну Землю, а нові чудовиська заміняють старих, підсилюючи до жадібного споживання. Плакат закликає очистити Землю від різного непотребу
Лідія Созонік, студентка 4 курсу Луцького Національного технічного університету. Серія “Тварини теж хочуть жити”

Анастасія Горячева, студентка ІІ курсу Херсонського державного університету

Судак Вікторія, студентка І курсу Луцького Національного технічного університету. Тематика роботи пов’язана із забрудненням Світового океану пластиком. Якщо не вжити заходів, то невдовзі у морі буде більше пластику, ніж води.

Лілія Войтовська, студентка 4 курсу Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, м. Київ

Мазурок Яна, студентка І курсу Луцького Національного технічного університету. Назва роботи “Врятуй морський світ від сміттєзвалища!” Розвиваються різні інформаційні технології, які покращують життя населення, але людство забуває про головне – про надмірне споживання одноразових пластикових виробів, які непоправно забруднюють довкілля. Пластикове сміття можна знайти всюди – на землі, в морі й навіть глибоко на дні океану. Забруднення планети відходами перетворюється на справжню екологічну катастрофу. У морському світі пластик перетворюється на мікрочастинки, які з`їдають риби та інші морські тварини. Разом із морепродуктами і рибою пластик потрапляє до нашого організму.

Терещук Софія, студентка І курсу Луцького Національного технічного університету. Через стилізований розріз людських легень показано два різні світи: ліва частина показує життя за умови усвідомлення людиною своїх вчинків; права – це страждання природи через людську діяльність, підпали лісу, необережне поводження з вогнем. Колірна гама також символічно передає настрій: зелені відтінки – природа, гармонія; червоні та жовті викликають тривогу

Божко Софія, студентка Луцького Національного технічного університету. Плакат “Червоні окуляри”. Головною метою та замислом роботи є подолання масового вбивства диких тварин. Зображення закомпоновано так, що людина фокусує погляд на силуеті зебри, але через мить можна зрозуміти, що це невідома персона у хутрі із зебри. Ось цю мить авторка старалась передати за допомогою червоних окулярів – мить осмислення. Також можна помітити червоні каплі на руках жінки, це посилання до крові зебри, яка загинула
Плакати Богдана Панасяка, студента ІІІ курсу Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ, м. Львів

Макс Циганок, магістрант переміщеного Луганського Національного університету ім. Т.Шевченка, м. Старобєльськ. Плакат для компанії, що займається енергозбереженням

Хмарук Катерина, студентка 4 курсу Уманського державного педагогічного університету ім. П.Тичини

Ірина Кондратюк, студентка ІІІ курсу Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, дає відповідь на стандартне запитання: “Пакетик треба?”

Єфімова Тетяна, магістрантка Херсонського Національного технічного університету. Серія “Проведи день без поліетилену”

Валага Богдан, студент І курсу Прикарпатського Національного університету ім. В. Стефаника. Плакат “Пригнічене довкілля”. Коментар до роботи: в процесі свого буття, людина незворотньо засмічує довкілля. Навіть атомна енергетика, яку називають «чистою» або «екологічною», насправді викидає безліч шкідливих речовин. Крім цього, десятки мільйонів тон пластику засмічують ліси, береги, моря та інші куточки Землі. Це в край негативно впливає на довкілля і спричиняє вимирання сотень видів тварин…

Хромов Данило, студент ІІІ курсу Хортицької Національної навчально-реабілітаційної академії. Його коментар до роботи: “Глобальне потепління неминуче змінює світовий клімат, що тягне за собою порушення природного балансу. Мене це обурило і я зробив плакат”

Нестеренко Владислав, студент І курсу Київського Національного університету культури і мистецтв, м. Кривий Ріг. Плакат “Пластиковий океан”

Анастасія Литвиненко, студентка 4 курсу Черкаського Державного технологічного університету. Серія плакатів на тему глобального потепління. Внаслідок кліматичних змін, що відбуваються на Землі, у тому числі й через активну діяльність людини, деякі види живих істот можуть зовсім зникнути. Багато видів тварин опиняються під загрозою. Якщо не вжити рішучих дій сьогодні, то потім можливо буде пізно
Тетяна Гордійчук, студентка 4 курсу Косівського інституту прикладного та декоративного Львівської національної академії мистецтв (ЛНАМ). Велика серія плакатів “Сміття”
Ворона Анна, магістрантка Черкаського державного технологічного університету. Серія плакатів “Природа гине”. Глобальні екологічні загрози сучасності, зокрема: знищення тварин і птахів, забруднення ґрунтів, вирубка лісів
Мусатенко Анастасія, магістрантка Черкаського державного технологічного університету коментує представлений диптих: “GLOBAL pollution – буква-образ L у вигляді димової труби, що забруднює повітря, чорний загрозливий колір створює моторошне враження, кислотний градієнт з бірюзи, фіолетового та чорного підсилюють відчуття бруду. GLOBAL warming − буква-образ B як верхівка маленького льодовика, що має єдиного мешканця – білого ведмедя. На перший погляд − райдужний захід сонця, але в результаті маємо масові танення льодовиків, що доповнює шрифтова композиція GLOBAL. Ці теми взаємопов’язані”

Шило Каріна, студентка І курсу Прикарпатського Національного університету ім. В. Стефаника. В плакаті йдеться про незаконне вбивство червонокнижних тварин

Баглай Вікторія, студентка І курсу Прикарпатського Національного університету ім. В.Стефаника, хотіла донести до кожного, щоб не засмічували і не підпалювали ліси. Тільки минулого року згоріло багато лісів Землі, що є одним кроком до загибелі не тільки тварин, а й нас, людей. Тільки ми можемо зберегти навколишнє середовище, тому “Майбутнє в наших руках”

Яковенко Анастасія, студентка ІІІ курсу Хортицької Національної навчально-реабілітаційної академії, м. Запоріжжя. Робота викликана асоціаціями з життям у рідному місті – індустріальному Запоріжжі, дим від заводів якого вже фактично проникає вглиб жителів. Одного дня навіть дайверам, що занурюються під воду, доведеться наповнювати балони димом замість чистого повітря

Сідіченко Галина, студентка ІІІ курсу Київського університету ім. Б. Грінченка

Голубчак Юлія, студентка І курсу Прикарпатського Національного університету ім. В.Стефаника. Девіз до роботи: не ностальгуй за чистою планетою, стань ініціатором екоруху!

Багінська Богдана, студентка ІІІ курсу Київського унiверситету iм. Б.Грiнченка, вважає, що полiетилен – одна з найбiльших загроз людства: пакети та iншi вiдходи вкрай повiльно розкладаються, завдаючи непоправної шкоди довкіллю. Екосумки – класний, зручний i дуже приємний спосiб допомогти нашiй планетi нiколи не хворiти, рибкам – зберегти чистий будинок без купи пластику, а нам – завжди мати гарний настрiй і приємне вiдчуття, що ми робимо корисну справу
Філенко Марія, студентка Національного університету “Запорізька політехніка”

Анастасія Герасименко, студентка ІІІ курсу Київського університету ім. Б. Грінченка

Босечко Діана, студентка ІІ курсу Прикарпатського Національного університету ім. В. Стефаника, м. Івано-Франківськ

Халіуліна Каріна, студентка ІІ курсу Хортицької Національної навчально-реабілітаційної академії, м. Запоріжжя

Бережна Марина, студентка 4 курсу Черкаського державного технологічного університету представила плакат-диптих на тему Чорнобильської катастрофи. Якщо говорити про її масштаби і вплив на фізичне здоров’я громадян, на їх психологічний та моральний стан, то необхідно констатувати, що Чорнобильська катастрофа, або Чорнобильський синдром – це національна хвороба, яка пустила корені в усіх сферах як суспільства, так і влади

Ломко Ольга, Київський національний університет культури і мистецтв (КНУКіМ), студентка ІІ курсу

Чанкветадзе Ніка, студентка Харківської державної академії дизайну і мистецтв

Анастасія Сапунжийська, студентка ІІІ курсу Київського унівенрситету ім. Б.Грінченка. Назва роботи “Зворотній відлік”

Вінічук Віталіна, студентка ІІІ курсу Запорізького Національного університету. Назва роботи “Ніхто не може зупинити тебе врятувати природу!”

Осуховський Микита, студент ІІІ курсу Запорізького Національного університету

Хоменко Дар`я, дівчина з особливими потребами, студентка І курсу Державного університету інфраструктури та технологій. Ідея плаката – намагання зобразити пам`ять оленя про зелений ліс

Вероніка Тимофєєва, студентка ІІ курсу Державного університету інфраструктури та технологій представила як розвиток теми від негативу до позитиву серію на захист диких тварин. м. Київ.

Стояк Анастасія, студентка ІІІ курсу Дніпровського Національного університету ім.Олеся Гончара, саме так уявляє сміттєвого монстра!

Лобань Юлія, студентка ІІІ курсу Дніпровського Національного університету ім. Олеся Гончара, налаштована рішуче!!!

Оксана Урупа, студентка ІІ курсу Херсонського державного університету, привертає нашу увагу до засмічення відкритого космосу

Коваль Ірина, студентка ІІ курсу Державного університету інфраструктури та технологій, заглибилася у філософські роздуми про роль людини – творця, м. Київ

Голощак Олександр, студент ІІІ курсу Дунайського інституту водного транспорту Державного ун-ту інфраструктури та технологій,  Назва плаката “Твоя планета – твій вибір”, м. Ізмаїл

Анна Орлюк, студентка ІІ курсу Державного університету інфраструктури та технологій, засобами типографіки намагалася створити відчуття свободи, м. Київ
Крістіна Кушнір, студентка ІІІ курсу Дніпровського Національного університету ім.Олеся Гончара, показує нам тихих вбивць

Дейнега Анастасія, студентка ІІІ курсу Дніпровського Національного університету ім. Олеся Гончара, звертає увагу на екологічну ситуацію, що склалася в Одеській області після аварії нафтоперевізника. Плакат “Море – не нафтосховище”.

Гліб Уханов, студент II курсу спеціальності “Навігація і управління морськими суднами”, Дунайский інститут водного транспорту Державного ун-ту інфраструктури та технологій, м. Ізмаїл


Дейнега Юлія, студентка ІІІ курсу Запорізького Національного університету

Вікторія Барабаш, студентка ІІІ курсу Запорізького Національного університету

Величко Іоанна, студентка ІІІ курсу Київського університету ім. Б.Грінченка, вважає, що в світі постійних змін та інновацій варто не забувати бути людьми. Адже так просто допустити єдину помилку, яка може коштувати занадто дорого. Інколи краще зробити маленьку дію, щоб не довелося миритися з невідворотними наслідками.

Герасимчук Альона, студентка І курсу Державного університету інфраструктури та технологій, обіцяє зберегти світ. м. Київ
Орлюк Анна, студентка ІІ курсу Державного університету інфраструктури та технологій, пропонує знаки небезпеки в зонах відпочинку. м. Київ

Бурій Ігор, студент ІІІ курсу Запорізького Національного університету, в роздумах і запрошує замислитись нас.

Литкіна Дар`я, магістрантка переміщеного Луганського Національного університету ім. Т.Шевченка, для свого плаката обрала червоний – активний, енергійний, що передає глядачу силу екологічної спільноти “SOS”, м. Старобєльськ

Черніченко Катерина, студентка Київського університету ім. Б.Грінченка

Сем’янін Олександр, студент ІІ курсу Дунайського Інституту Державного університету інфраструктури та технологій, назва плаката “Що є твій вибір?” м.Ізмаїл

Діана Петрушко, студентка І курсу Державного університету інфраструктури та технологій

Лабінська Вероніка, студентка ІІІ курсу Запорізького Національного університету

Гедзь Ірина, студентка ІІІ курсу Запорізького Національного університету

Грабаня Наталія, ІІІ курс студентка Запорізького Національного університету

Панченко Дар`я, студентка І курсу Державного університету інфраструктури та технологій, м. Київ

Анастасія Війзер, студентка ІІІ курсу Запорізького Національного університету, вважає що ми можемо змінити світ

Наталія Шевчик, студентка ІІІ курсу Запорізького Національного університету, запитує: “вбити чи зберегти?”

Кильбасович Вадим, 2 курс Графічний дизайн, КНУКіМ. Серія “Паразити”. Може, дійсно, так і Є???

Студентка 3 курсу кафедри дизайну КНУТД Заїка Ірина зазначає надлишок пластику та пропонує альтернативу

Студентка ІІ курсу Дніпровського національного університету
ім. О. Гончара Катерина Олександрова представила диптих “Збережемо нашу природу чистою”.
Компютерна графіка.

Студентка ІІ курсу КНУКіМ Васильченко Анна мінімалістично візуалізує зміни клімату: глобальне потепління – це кінець?
м. Миколаїв

Семьонова Юлія, студентка 4 курсу Національного університету “Запорізька політехніка” в такий спосіб запрошує молодь дотримуватися здорового способу життя. Серія “Залежність – не захочеш, не підсядеш”
Студентка 4 курсу Національного університету “Запорізька політехніка” Пінаєва Наталія вважає, що “любити себе – це ключ до того, щоб дозволити життю любити тебе”
Станіслав Козік, студент 4 курсу Національного університету “Запорізька політехніка”.
Серія “Охороняй та бережи тварин”

Анна Граніч, студентка 4 курсу Національного університету “Запорізька політехніка” представила триптих. Один із плакатів

Аліна Ільченко, студентка ІІ курсу Дніпровського Національного університету ім. О.Гончара представила карикатуру
“Вже не зачарована Десна”

Студентка 3 курсу Київського університету ім. Бориса Грінченка Софія Прядко ось так бачить нашу планету та плоди наших дій

Вайло Вероніка, студентка 4 курсу Національного університету “Запорізька політехніка” . Серія під гаслом “Охороняй та бережи тварин”

Бездітко Маргарита, студентка Дніпровського Національного університету ім. О.Гончара в сатиричній формі підкреслює екологічне становище

Ковтуник Роксолана, студентка ІІ курсу Прикарпатського Національного університету ім. В.Стефаника. Колаж “Збережемо природу Землі разом”
м. Малий Гвіздець
Івано-Франківської обл.

Саванчук Олександра, студентка ІІІ курсу НАКККіМ для зовнішньої реклами інтерпретувала відомий мистецький твір.
Хто знає який?
м. Київ.
Богдан Костюк, магістрант Луцького Національного технічного університету.
Серію плакатів виконано в стилістиці коміксу.
Автор прагне ліквідувати основну екопроблему – засмічення простору: природного, інформаційного, безповітряного

Дорошенко Евеліна, студентка ІІІ курсу Дніпровського Національного університету ім. О.Гончара впевнена, що кожний з нас може зробити крок назустріч Природі

Максимчук Вікторія, студентка ІІІ курсу Дніпровського Національного університету ім. Олеся Гончара. Її плакат спрямований на боротьбу з неправильною утилізацією батарейок, чия токсичність сильно впливає екологічний стан довкілля

Студентка ІІІ курсу Київського університету ім. Бориса Грінченка Лідія Гураль представила колаж “Засмітили все!”.

Вікторія Райниш, магістрантка Луцького Національного технічного університету, розробила багатофункціональну екоупаковку для піци (коробки 3-х розмірів, в середині яких нанесено елементи для вирізання та подальшого конструювання міста).
Показано чудову можливість використання упаковки після споживання – її “друге життя” як настільної гри.
Зінкевич Даніїл, студент 4 курсу Української академії друкарства, м. Львів.
Серію плакатів присвячено проблемі засмічення навколишнього середовища
Що ви бажаєте знайти?