25-27 листопада 2019 року відбувся V ЮВІЛЕЙНИЙ МІЖНАРОДНИЙ КОНГРЕС З ЕТНОДИЗАЙНУ.
Співорганізатори конгресу – Державний університет інфраструктури та технологій і Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка.
Голова Оргкомітету конгресу – професор Євген Антонович, експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, голова Науково-методичної комісії з дизайну Міністерства освіти і науки України, член правління Спілки дизайнерів України (голова секції дизайн-освіти).
Урочисте відкриття та пленарне засідання конгресу за традицією провели у стінах Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. З вітальним словом до учасників звернувся голова Оргкомітету конгресу, професор Євген Антонович і запросив на відкриття виставки творчих робіт абітурієнтів, студентів спеціальності 022 ”Дизайн” Державного університету інфраструктури та технологій і студентів факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка. А також запропонував оглянути Етномистецьку експозицію Полтавського краєзнавчого музею: пошуки українського національного стилю.
У межах презентації наукової і творчої школи з етнодизайну та дизайну реклами професора Євгена Антоновича в стінах музею розгорнуто виставку ”Синтез паперової інженерії і комп’ютерних технологій у сучасному дизайні” (її презентували його учні – доценти Ганна та Олександр Брянцеви).
На пленарному засіданні конгресу професору Євгену Антоновичу було вручено Сертифікат, який засвідчує надання йому звання Почесного Професора Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука за рішенням Вченої ради Академії.
26 листопада 2019 року в рамках конгресу відбулося виїзне засідання Науково-методичної комісії з дизайну Міністерства освіти і науки України на базі Інституту керамології – відділення Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею-заповідника українського гончарства та Колегіуму мистецтв імені Василя Кричевського в Опішні.
Виїзне засідання НМК з дизайну МОН України проводилось під головуванням професора Євгена Антоновича. Розглянуто та схвалено проєкт Стандарту вищої освіти України (доктор філософії) за спеціальністю 022 ”Дизайн”.
Актуальні проблеми етнодизайну обговорювалися на секційних засіданнях:
Секція 1. Етнодизайн-освіта: теоретико-методологічні засади;
Секція 2. Етнодизайн-освіта: теорія та методика навчання;
Секція 3. Етнодизайн: культурологічно-мистецтвознавчі засади;
Секція 4. Етнодизайн архітектурного середовища;
Секція 5. Етномотиви у графічному дизайні та рекламі;
Секція 6. Етнодизайн костюма;
Секція 7. Етнодизайн: традиції та інновації.
Учасники конгресу відвідали:
- етномистецьку виставку в Будинку Василя Кричевського;
- меморіальний музей-садибу філософа і колекціонера опішнянської кераміки, професора Інституту реклами Леоніда Сморжа;
- меморіальний музей-садибу гончарської родини Пошивайлів.
27 листопада 2019 року конгрес продовжив роботу на базі Решетилівського художнього професійного ліцею та новоствореного Всеукраїнського центру вишивки і килимарства у Решетилівці. Учасники конгресу побували на майстер-класі з решетилівського гобелену, килимарства та вишивки Заслуженого майстра народної творчості України, доцента Олександра Бабенка, а також оглянули:
- виставку гобеленів, килимів і вишивок династії Бабенків;
- виставку творчих робіт майстрів ”Решетилівська осінь”;
- виставку етномоделей одягу Решетилівського художнього професійного ліцею.
У роботі конгресу брали участь представники закладів вищої освіти України та зарубіжних країн (Польщі, Словаччини, Румунії, Німеччини, Норвегії, Великобританії, США, Канади, Ізраїлю та ін.).
За результатами роботи прийнято резолюцію V Міжнародного конгресу з етнодизайну та звернення до державних і громадських організацій.