Міжнародний конгрес з ЕТНОДИЗАЙНУ ”Європейський вектор розвитку українського етнодизайну”

Міжнародний конгрес з ЕТНОДИЗАЙНУ ”Європейський вектор розвитку українського етнодизайну”

25-27 листопада 2019 року відбувся V ЮВІЛЕЙНИЙ МІЖНАРОДНИЙ КОНГРЕС З ЕТНОДИЗАЙНУ.

Співорганізатори конгресу – Державний університет інфраструктури та технологій і Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка.

Голова Оргкомітету конгресу – професор Євген Антонович, експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, голова Науково-методичної комісії з дизайну Міністерства освіти і науки України, член правління Спілки дизайнерів України (голова секції дизайн-освіти).

Урочисте відкриття та пленарне засідання конгресу за традицією провели у стінах Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. З вітальним словом до учасників звернувся голова Оргкомітету конгресу, професор Євген Антонович і запросив на відкриття виставки творчих робіт абітурієнтів, студентів спеціальності 022 ”Дизайн” Державного університету інфраструктури та технологій і студентів факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка. А також запропонував оглянути Етномистецьку експозицію Полтавського краєзнавчого музею: пошуки українського національного стилю.

У межах презентації наукової і творчої школи з етнодизайну та дизайну реклами професора Євгена Антоновича в стінах музею розгорнуто виставку ”Синтез паперової інженерії і комп’ютерних технологій у сучасному дизайні” (її презентували його учні – доценти Ганна та Олександр Брянцеви).

На пленарному засіданні конгресу професору Євгену Антоновичу було вручено Сертифікат, який засвідчує надання йому звання Почесного Професора Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука за рішенням Вченої ради Академії.

26 листопада 2019 року в рамках конгресу відбулося виїзне засідання Науково-методичної комісії з дизайну Міністерства освіти і науки України на базі Інституту керамології – відділення Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею-заповідника українського гончарства та Колегіуму мистецтв імені Василя Кричевського в Опішні.

Виїзне засідання НМК з дизайну МОН України проводилось під головуванням професора Євгена Антоновича. Розглянуто та схвалено проєкт Стандарту вищої освіти України (доктор філософії) за спеціальністю 022 ”Дизайн”.

Актуальні проблеми етнодизайну обговорювалися на секційних засіданнях:

Секція 1. Етнодизайн-освіта: теоретико-методологічні засади;

Секція 2. Етнодизайн-освіта: теорія та методика навчання;

Секція 3. Етнодизайн: культурологічно-мистецтвознавчі засади;

Секція 4. Етнодизайн архітектурного середовища;

Секція 5. Етномотиви у графічному дизайні та рекламі;

Секція 6. Етнодизайн костюма;

Секція 7. Етнодизайн: традиції та інновації.

Учасники конгресу відвідали:

  • етномистецьку виставку в Будинку Василя Кричевського;
  • меморіальний музей-садибу філософа і колекціонера опішнянської кераміки, професора Інституту реклами Леоніда Сморжа;
  • меморіальний музей-садибу гончарської родини Пошивайлів.

27 листопада 2019 року конгрес продовжив роботу на базі Решетилівського художнього професійного ліцею та новоствореного Всеукраїнського центру вишивки і килимарства у Решетилівці. Учасники конгресу побували на майстер-класі з решетилівського гобелену, килимарства та вишивки Заслуженого майстра народної творчості України, доцента Олександра Бабенка, а також оглянули:

  • виставку гобеленів, килимів і вишивок династії Бабенків;
  • виставку творчих робіт майстрів ”Решетилівська осінь”;
  • виставку етномоделей одягу Решетилівського художнього професійного ліцею.

У роботі конгресу брали участь представники закладів вищої освіти України та зарубіжних країн (Польщі, Словаччини, Румунії, Німеччини, Норвегії, Великобританії, США, Канади, Ізраїлю та ін.).

За результатами роботи прийнято резолюцію V Міжнародного конгресу з етнодизайну та звернення до державних і громадських організацій.

Що ви бажаєте знайти?