Представники ДУІТ прийняли участь у роботі ІІ Конференції всеукраїнської національної мережі визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet

Представники ДУІТ прийняли участь у роботі ІІ Конференції всеукраїнської національної мережі визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet

18 квітня 2024 року відбулась ІІ Конференція всеукраїнської національної мережі з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet (UkrainianRecognitionNetwork), яка організована ENIC UKRAINE за фінансування Ради Європи та підтримки Міністерства освіти і науки України у рамках проєкту UaReConnect «Reconnecting Ukrainian Educational Area».

Конференція проходила в конференц-залі готелю «Україна» (м. Київ), де були присутніми майже 50 представників закладів вищої освіти з різних регіонів України, а в онлайн форматі доєдналося понад 100 учасників. Від нашого університету у конференції прийняла участь начальник відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними Юлія Калашник (онлайн) та провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами Тетяна Дейнюк (оффлайн).

ІІ Конференція мережі UaReNet була присвячена обміну практиками визнання освітніх кваліфікацій між фахівцями ЗВО України, розгляду методики та підсумків моніторингу рішень закладів вищої освіти як компетентних органів з визнання, обговоренню концепцій автоматичного визнання і суттєвої різниці, понять «доступу» і «допуску» до програм вищої освіти.

Роботу конференції відкрила Вікторія Сергієнко, директор Національного інформаційного центру академічної мобільності ENIC Ukraine (ДП «Інформаційно-іміджевий центр»), яка розповіла про історію створення в 2020 році Всеукраїнської мережі з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet за ініціативи широкої підтримки, зокрема представників Лісабонської конвенції, Бюро ENIC мережі ENIC-NARIC, Європейського реєстру забезпечення якості освіти (EQAR), Європейської студентської ради (ESU), Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Еразмус+ офісу в Україні та інших організацій.

Вікторія Сергієнко надала також аналітичний звіт роботи національної мережі, яка на сьогодні об’єднала під однією «парасолькою UaReNet» визнавачів освітніх кваліфікацій з понад 130 закладів вищої освіти України, завдяки яким було зроблено визнання освітніх іноземних документів в 2021 році – 28 000; 2022 році – 14 000; 2023 році – 15 000, а на початок 2024 року 1799.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся Михайло Винницький, заступник Міністра освіти і науки України. У своєму виступі він зауважив, що визнання іноземних освітніх кваліфікацій є важливою складовою у сучасному світі глобалізації та міжнародного співробітництва і цей процес сприяє мобільності здобувачів вищої освіти, випускників та фахівців, дозволяючи їм використовувати свої знання та навички у різних країнах.

У онлайн форматі учасників конференції привітали Керівник відділу освіти Ради Європи Віллано Кіріазі та Президент мережі ENIC-NARIC К’яра Фінокетті.

На заході також виступили: Генеральний директор директорату міжнародної співпраці МОН України Альбіна Цятковської, Державний експерт директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН України Віталій Носок, Керівник відділу зв’язків з громадськістю та міжнародного співробітництва Національного агентства із забезпечення якості освіти України Максим Фоломєєв, Перший заступник голови Державної служби якості освіти України Олександр Якименко та директор Українського державного центру міжнародної освіти Олена Шаповалова.

Учасникам випала можливість послухати доповіді стосовно питань визнання освітніх (іноземних) кваліфікацій. Зокрема, з доповіддю виступили: Наталія Науменко, заступник директора ENIC Ukraine, доповідь на тему «Методика моніторингу рішень ЗВО про визнання іноземних кваліфікацій», в якій було представлено критерії відбору та оцінки ЗВО і рейтинг 10-ки ЗВО, кращих у визнанні освітніх кваліфікацій. Також Юлія Гавриленко, радник ENIC Ukraine, виступила з доповіддю, де зазначила основні помилки при визнанні освітніх документів,  представивши аналітичний звіт про результати роботи ЗВО як компетентних органів з визнання. Своїм досвідом у визнанні іноземних освітніх кваліфікацій поділилися представники ЗВО України: Тетяна Янкова (Західноукраїнський національний університет), Світлана Бебко (Київський національний університет технологій та дизайну) та Олексій Хумаров (Національний університет «Одеська політехніка»).

Після доповідей у учасників також була можливість прийняти участь в Практикумах, де велося обговорення в групах концепцій автоматичного визнання та суттєвої різниці, понять «доступу» та «допуску» до програм вищої освіти. Цей практикум дав можливість всім учасникам конференції провести плідну дискусію та дійти важливих і корисних висновків щодо роботи з визнання освітніх кваліфікацій.

Загалом, Конференція пройшла вдало та плідно, в своєму заключному слові Вікторія Сергієнко виразила надію на наступні зустрічі в рамках як цього заходу, так і інших, що проводяться в контексті сфери визнання.

Що ви бажаєте знайти?