Подорож за новим досвідом до Європи

Подорож за новим досвідом до Європи

5 студентів ДУІТ, стали переможцями благодійного конкурсу Фонду Бориса Колесникова «Морська справа 2019». Своє почесне місце вони вибороли серед 1500 студентів із 36 навчальних закладів України. Винагородою стала поїздка до Нідерландів та участь у форумі Europort 2019

Надзвичайна подорож розпочалась з аэропорту Схипхол в Амстердамі, який ще 100 років тому був військовою авіабазою. Сьогодні це один в найбільших аеропортів Європи.

Переможці мали змогу прогулятися вулицями столиці Нідерландів – Амстердаму, та прогулятися Бухтою біля Амстелледаме, яка була глибокою і приймала великі торгові судна і великі рибальські човни. Розвиток торгівлі сприяло забудові, і станом на 1 300 році риболовецька село отримало статус міста. До 15-го століття Амстердам став найбільшим торговим центром країни. Від назви річки і слова «дам», дамба, утворено назву столиці.

В рамках поїздки студенти побували в порту Роттердама – найбільшому в світі вузлі судноплавних ліній, відвідали термінали і промислову зону, райони Еемхавен, Ботлек, Європорт і насипні території Maasvlakte і Maasvlakte-2. Хлопці побачили навантаження і розвантаження контейнерів з вантажами, роботу автоматичної техніки, оглядову панораму всього порту, прибуття судів у реальному часі, а також зустрілися з співробітниками компанії EMO – найбільшого суховантажного терміналу в Європі.

Площа порту становить 105 квадратних кілометрів, що еквівалентно площі 19 000 футбольних полів. Щоб проїхати з оглядовою екскурсією по території порту на автобусі, групі українських студентів знадобилося більше години. Юні моряки побачили промислову зону Роттердама, райони Еемхавен, Ботлек, Європорт і насипні області Maasvlakte і Maasvlakte-2.

У Maasvlakte-2 студенти зробили годинну прогулянку на катері. Проект Maasvlakte-2 збільшив портову територію на 2 000 га. У Maasvlakte-2 знаходяться два найсучасніших контейнерні термінали, які приймають найбільші контейнеровози: APM Terminals Maasvlakte II і RWG. У його акваторії судна довжиною понад 300 метрів очікують постановки до причалу або перевалки сухих або наливних вантажів.

Далі, термінал компанії EMO, найбільший суховантажний термінал в Європі. Звідси 80% сухих сипучих вантажів транспортується по залізничних коліях або водним мереж в Німеччину. EMO є логістичним партнером для клієнтів в сталеливарній промисловості, кремнієвої металургії та енергетичному секторі. Крім навантаження, розвантаження, зберігання і перевалки різних сипучих вантажів, термінал ЕМО пропонує додаткові послуги: сортування, змішування та промивку вугілля. Високоавтоматизований суховантажний термінал ЕМО є унікальним по експлуатаційної гнучкості та ефективності.

На завершення моряки відвідали інформаційний центр Maasvlakte-2, де вони мали змогу  поспілкуватися із старшими колегами, робітниками порту, з якими вони обмовили перспективи розвитку світової морської галузі.

Головною і найважливішою подією поїздки стала участь у  Europort 2019 – провідному майданчику для зустрічей судновласників, риболовецьких компаній, представників найбільших портів. У виставці взяли участь понад 1 100 експонентів з 45 країн світу; форум відвідали 30 000 чоловік, і серед них вперше була група талановитих і перспективних студентів з України. Вони з цікавістю спілкувалися зі старшими колегами, які ділилися досвідом зі створення економічного простору для будівництва і розбирання суден, розповідали про нові технології і використовуваних ноу-хау, озвучували новаторські ідеї в інженерній справі, з постачання обладнання та переобладнання флоту.

Що ви бажаєте знайти?