9 червня 2023 року у славетному місті Львові, на Міжнародній конференції «Інтернаціоналізація як ключ до стійкості та відновлення: перший рік програми Твіннінг» зібралися представники закладів вищої освіти України та їхні Британські партнери з метою підбиття підсумків першого року проєкту Twinning і розглянути Стратегію програми на 2023-2024 роки.
У заході взяли участь представники понад 60 закладів вищої освіти України та Великої Британії. До конференції долучилася і представники Державного університету інфраструктури та технологій — проректор з наукової роботи Павло Олександрович Скок та проректор з адміністративно-господарської та соціально-виховної роботи Олександр Сергійович Кулінченко .
Офіційне відкриття заходу розпочалось з вітальних слів поважних гостей, серед яких:
- голова Асоціації університетів Британії Вів’єн Стерн;
- Керівник експертної групи з питань інтеграції до Європейського дослідницького простору Директорату науки та інновацій. Головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій МОН Григорій Мозолевич;
- Уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник;
- Голова Асоціації університетів Великої Британії Інтернешнл Джеймі Ерроусміс.
Керівник CCG Чарльз Кормак підготував детальний звіт щодо прогресу за час роботи, розповів про нагороди, якими відзначено ініціативу та підтримку закордонними партнерами, серед яких не тільки Велика Британія, а й США, Канада, Австралія, Німеччина та Ірландія. Він також підкреслив, що попри всі перешкоди, було здійснено багато: підписання понад 60 довгострокових угод про співпрацю, допомога понад 30 українським університетам в отриманні грантового фінансування для роботи над спільними українсько-британськими науковими проєктами, залучення більше ніж 12 000 українських студентів до безплатного вивчення англійською мови, а також сприяння наданню 20 університетам матеріально-технічної допомоги.
Модерував конференцію Gintaras Steponavicius, Cormack Consultancy Group.
Учасники конференції розглянули приклади найуспішнішого побратимства закладів вищої освіти Великої Британії та України; визначили пріоритети, потреби, майбутні проєкти та шляхи для внутрішньої та міжнародної співпраці на брейнстормінг сесії та прослухали доповіді на панельних дискусіях.
Також на гостей чекала неформальна нетворкінг-сесія, де вони мали змогу обговорити свої ідеї, поділитися досвідом співпраці, враженнями з конференції та детальніше розповісти про досвід свого університету в складний період або ж просто поспілкуватися, зокрема, з представниками Cormack Consultancy Group: Азізом Буссофіане, Гінтарасом Степонавічусом та Олександром Смирновим.
Партнерство закладів вищої освіти Великої Британії та України у рамках ініціативи Twinning продемонструвало здатність українських ЗВО об’єднуватися, ефективно взаємодіяти, отримати новітні технології, ресурси та фінансову підтримку для збереження та відбудови власних університетів.
До відома: Ініціатива побратимства вищих навчальних закладів Великої Британії та України (Twinning Program) — це модель співпраці між освітньо-науковими установами, яка координується Cormack Consultancy Group та Фондом Президента України з питань освіти, науки та спорту за підтримки Universities UK International. Ініціатива дозволяє університетам Великобританії підтримувати своїх українських колег у галузі освітньо-наукового співробітництва.
Основна мета Twinning — зберегти цілісність української системи вищої освіти і допомогти закладам вищої освіти України вийти з кризи за допомогою додаткових ресурсів, навичок та потужного міжнародного досвіду. Twinning передбачає довгострокове зобов’язання (мінімум 5 років) між освітніми установами-учасниками для сприяння стабільному та взаємовигідному партнерству.
Дякуємо організаторам конференції за можливість надихнутись прикладами та використати гарні кейси для розвитку свого університету!