Візит делегації МОН до Грузії

З 20 липня 2021 року розпочався робочий візит до Грузії делегації Міністерства освіти і науки України на чолі з Міністром Сергієм Шкарлетом у складі: Петро Куликов, Голова Ради ректорів, ректор Київського університету будівництва та архітектури, Максим Луцький, ректор Національного авіаційного університету, Валерій Запорожан, ректор Одеського національного медичного університету, Євген Трушляков, ректор Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, Станіслав Ніколаєнко, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України, Євген Никифорович, Член-кореспондент Національної Академії Наук України, Анатолій Горбань, перший проректор нашого Державного університету інфраструктури та технологій.

Міністр Сергій Шкарлет з делегацією освітян України провів робочу зустріч з представниками Парламенту Грузії за участі заступника Міністра освіти і науки Грузії Nunu Mitskevichi. Зустріч проходила під головуванням Голови Комітету з питань освіти і науки Парламенту Грузії Шалви Папуашвіллі.

Учасники обмінялися думками щодо необхідності взаємодії між Міністерствами освіти і науки та Комітетами з питань освіти і науки обох сторін та підкреслили необхідність створення нових концепцій для покращення спільної роботи.

«Наша мета – налагодження конструктивного діалогу для встановлення більш широкого формату українсько-грузинського освітнього співробітництва та прямих партнерських відносин між закладами вищої освіти України та Грузії. Ми готові поділитися власним досвідом змін, що відбулися в системі освіти України впродовж останніх років, та ознайомитися з досвідом Грузії щодо функціонування системи вищої освіти і науки та запозичення кращих практик підготовки фахівців», – зауважив Сергій Шкарлет.

Зокрема, він ознайомив грузинську сторону з пріоритетними завданнями МОН:

• підготовкою проекту Закону України «Про дошкільну освіту» у новій редакції;
  • імплементацією Стратегії розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на період до 2023 року та плану заходів з її реалізації;
  • здійсненням реформ у сфері вищої освіти;
  • активізацією українсько-грузинського співробітництва у сфері академічних обмінів.

Основними напрямами діалогу також стали:

• профільна освіта України;
  • проблематика державного замовлення під дуальну систему освіти;
  • активізація українсько-грузинського співробітництва у сфері академічних обмінів.

Представниками Парламенту Грузії були запропоновані можливі проекти розвитку подальшої взаємодії у освітній і науковій галузях. Зокрема, розширенню можливостей для співпраці сприятиме створення фонду україно-грузинських освітніх стартапів.