Семінар «Естетика українського слова» до Дня української писемності та мови

Семінар «Естетика українського слова» до Дня української писемності та мови

26 жовтня 2023 року у Київському інституті залізничного транспорту кафедра філософії та історії науки і техніки провела семінар на тему: «Естетика українського слова», присвячений Дню української писемності та мови.

У семінарі взяли участь студенти факультетів УЗТ та ІРСЗ.

Доцент Ольга Спис акцентувала увагу на тому, що відзначення такого духовного свята як День української писемності та мови є важливим особливо зараз, коли українці захищають свою державу і свої цінності. Викладач Ірина Гуменна розповіла про роль державної мови у процесі збереження держави.

Студенти підготували крилаті вислови про мову; повідомленнями про літописця Нестора та мову в Київській Русі здійснили екскурс у минуле. Також були озвучені 10 цікавих фактів про українську мову. У студентському виконанні прозвучали твори таких жанрів, як оповідання і казка.

Доцент О.А. Спис на прикладі усної народної творчості та поезії ХХ ст. розкрила тему естетики українського слова, яка досягається засобами милозвучності, «гнучкістю» українського словотвору та широкою палітрою художніх засобів.

На семінарі студенти читали вірші філософської поезії Ліни Костенко та, – під музичний супровід, – пейзажної лірики Миколи Вороного.

Розглядалася українська поезія ХХІ ст., зокрема вірші періоду російсько-української війни. Обговорювався такий жанр постмодерної поезії як верлібр. Семінар завершили студенти декламуванням власної поезії на тему кохання, рідної мови та України.

Мова – то серце народу!

Що ви бажаєте знайти?