Засідання кіноклубу ДІВТ ДУІТ до Дня спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Засідання кіноклубу ДІВТ ДУІТ до Дня спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

17 березня 2023 року в Дунайському інституті водного транспорту ДУІТ відбулося засідання кіноклубу, під час якого обговорювалася кінострічка «Хайтарма» – перший кримськотатарський повноформатний художній воєнний фільм  про депортацію кримських татар з Кримського півострова. Режисер картини, відомий український актор і виконавець головної ролі Ахтем Сеітаблаєв звернувся до учасників освітнього процесу Дунайського інституту водного транспорту ДУІТ та дав високу оцінку проведення таких важливих заходів на підтримку кримських татар. Директор ДІВТ ДУІТ Дакі Олена Анатоліївна у своєму виступі дала історичну довідку про нелегітимний сфальсифікований псевдореферендум про статус Криму. Кандидат історичних наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Майданевич Сніжана Борисівна разом зі здобувачами вищої освіти (Попов Віталій, Ковальов Михайло, Сердюченко Костянтин, Корченко Дмитро, Шебалдін Даніїл) обговорили сюжетну лінію фільму «Хайтарма», навели історичні факти про депортацію кримськотатарського народу, його тяжкий шлях повернення додому, представили акторський склад, репрезентували біографію кінорежисера Ахтема Сеітаблаєва, підготували інформацію про двічі Героя Радянського Союзу  Амета-Хан Султана, образ якого став прототипом головного героя кінострічки, якого зіграв сам Ахтем Сеітаблаєв. 

По завершенню заходу виступила голова Ради з якості ДІВТ Байрамова Олена Вікторівна, яка наголосила на важливості творів вітчизняного кінематографу для реалізації національно-патріотичного виховання. Також подякувала викладачам за посилення історико-культурної компоненти в освітньому процесі, яка сьогодні є особливо важливою. Секретар Вченої ради ДІВТ, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Медведєва Олена Юріївна відзначила якісну підготовку заходу з боку організаторів, дала високу оцінку проведеному засіданню та інформаційним виступам здобувачів.

Проведений захід дозволив зовсім по-новому переосмислити події вітчизняної історії та сьогодення.

Фільм ХАЙТАРМА про депортацію кримських татар є у вільному доступі за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=N8A6nfybYYE

Що ви бажаєте знайти?