Рідна мова – життя духовного слова

Рідна мова – життя духовного слова

22 лютого 2023 року в Дунайському інституті водного транспорту ДУІТ у межах тематичного Тижня рідної мови на платформі Zoom відбувся захід «Рідна мова – життя духовного слова», присвячений Міжнародному дню рідної мови. 

З вітальним напутнім словом до майбутніх судноводіїв, механіків та електромеханіків звернулася директор ДІВТ ДУІТ Дакі Олена Анатоліївна. Здобувачі вищої освіти (Кібак Михайло, Сердюченко Костянтин, Корченко Дмитро, Бойнегрі Максим, Садовський Олексій та Ковальов Михайло) разом із доцентом кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидатом філолологічних наук Медведєвою Оленою Юріївною підготували цікаві насичені повідомлення, які містили історичну довідку про виникнення Міжнародного дня рідної мови; цікаві факти про унікальність і своєрідність української мови; поради для тих, хто хоче спілкуватися українською мовою. Присутні на заході дізналися про те, що таке монофони (коротка оригінальна розповідь, кожне слово якої починається з однакової літери, що обирається за бажанням автора монофону), і прослухали приклад такого твору. Звучали на заході й вірші, прислів’я та приказки українською мовою.

Вкотре всі присутні переконались, що мова – це ДНК нації.

Мова – важлива ознака національної ідентичності, культури й історії народу. Бо, як писала Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку 21 століття. І якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу».

Що ви бажаєте знайти?