Чергове засідання студентського наукового гуртка «Актуальні проблеми духовності»

Чергове засідання студентського наукового гуртка «Актуальні проблеми духовності»

29 лютого в Київському інституті залізничного транспорту Державного університету інфраструктури та технологій відбулося четверте засідання студентського наукового гуртка «Актуальні проблеми духовності» на тему: «Дошлюбні стосунки».

Крім студентів 1 та 2 курсів факультетів «Управління залізничним транспортом» та «Інфраструктури рухомого складу залізниць» КІЗТ, у засіданні взяли участь студенти економічного факультету Університету Григорія Сковороди в Переяславі та учні старших класів Софіївсько-Борщагівського ліцею «Софія».

У вступному слові керівник гуртка доцент Ольга Анатоліївна Спис звернула увагу на важливість інституту сім’ї для особи зокрема та суспільства в цілому, подала законодавче визначення понять сім’я та шлюб. Оскільки шлюб є однією з природніх та правових підстав створення сім’ї, то питання дошлюбних стосунків і шлюбу є одним з найважливіших у контексті теми побудови сім’ї.  

Спеціальним гостем зустрічі був Адріан Буковинський – провідний фахівець з питань сімейної політики та сімейних стосунків, який проконсультував 6 тисяч дошлюбних пар; автор курсу «Основи сім’ї» для учнів 10-11 класів; президент Всеукраїнського благодійного фонду «Сім’я»; доктор філософії зі спеціальності: соціальна філософія та філософія історії.

Розкриваючи тему через філософсько-психологічну призму, у своїй лекції А. Буковинський наголошував на важливість усвідомлення і набуття у дошлюбних стосунках різних аспектів зрілості – юридичної, фізичної, економічної, психологічної. Особливу увагу лектор звертав на морально-духовну зрілість, яка проявляється у довірі, вірності, чесності, прощенні та рекомендував брати до уваги світоглядницькі позиції, які у шлюбі відіграють принципову роль. 

Лектору студенти ставили питання, що стосувалися різних ситуацій у сім’ї. 

Підсумовуючи засідання, говорили про важливість включення до програм університетської освіти такого курсу, як «Основи сім’ї».

Крім студентів і учнів старших класів, у засіданні гуртка також взяли участь старший викладач кафедри філософії та історії науки і техніки КІЗТ І.Л. Гуменна та учитель історії та християнської етики Софіївсько-Борщагівського ліцею «Софія» Л.І. Желяк.

Що ви бажаєте знайти?