До 10-річчя Революції Гідності – тематичний захід, організований кафедрою ФІНТ факультету управління залізничним транспортом

До 10-річчя Революції Гідності – тематичний захід, організований кафедрою ФІНТ факультету управління залізничним транспортом

1 грудня 2023 року відбувся тематичний історичний захід «94 дні, які змінили нас: до 10-річчя Революції Гідності» організований кафедрою філософії науки і техніки ДУІТ.

Студенти факультету УЗТ активно готувались до заходу, пройшли дорогами мітингувальників, ознайомились із хронологією подій Революції Гідності та зняли аматорське відео-розповідь про те, як поденно жив Майдан.  Учасники заходу мали змогу побачити події 10-річної давнини очима нинішньої студентської молоді.

На заході були присутні гості-спікери, доповіді яких дозволили з’ясувати найважливіші моменти історії Революції Гідності.

Старший науковий співробітник відділу історії незалежної України Національного музею історії України Олександр Лук’янов, провів детальний екскурс в історію українських революційних подій від 90-х рр. ХХ ст. («Революція на граніті») до подій на Майдані під час Революції Гідності, розкрив причинно-наслідкові зв’язки щодо процесів державотворення в українській історії, а також ознайомив із експонатами музею, які наочно засвідчили події, до яких був приурочений захід.

Мали за честь поговорити в контексті роздумів про події Революції Гідності і з о. Любомиром Яворським, який обіймає посаду патріаршого економа УГКЦ. Гість детально та змістовно розповів про роль духовності у формуванні нації та державотворчих процесах, розкрив питання підтримки Церквою Майдану у боротьбі за демократичні ідеали та свободу. Спікер розповів слухачам про роль молитовних наметів в подіях зими 2013-2014 років, про «Патріаршу криївку», яка стала прихистком для тисяч учасників революції, а також наголосив на важливості капеланської служби в українській армії в умовах сьогодення.

Директорка Вугледарської ЗОШ № 2 Світлана Бабенко, яка доєдналася до зустрічі разом із учнями старших класів, щиро та емоційно розповіла про бачення та сприйняття Майдану жителями східних регіонів України тоді, в часи Революції Гідності,  і тепер, через 10 років переосмислення,  в  умовах, коли вугледарська школа існує лише віртуально, адже перетворена на руїни в результаті агресії ворога, а учні та вчителі розкидані по різних містах і країнах.

Щиро дякуємо всім учасникам та слухачам заходу за активну участь та плідну дискусію про важливість Революції Гідності, події якої відкрили вікно можливостей для швидких змін в Україні у напрямку європейського розвитку та демократичних цінностей.

Віримо в перемогу України!

Що ви бажаєте знайти?