Новини ДІВТ. Круглий стіл «Крим – це Україна»

Новини ДІВТ. Круглий стіл «Крим – це Україна»

27 лютого 2023 р. у Дунайському інституті водного транспорту ДУІТ кандидатом історичних наук, доцентом кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Майданевич Сніжаною Борисівною спільно зі здобувачами вищої освіти було проведено засідання круглого столу, присвячене річниці Дня спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Цей захід був проведений з метою реконструкції історичної правди, пов’язаної з історичним минулим і сучасністю кримськотатарського та українського народів, їх взаємовідносин впродовж століть і спільної трагічної долі. Радянська влада створила низку міфів, які сприяли дискримінації кримських татар, наклало на цей народ тавро «ворогів народу», як, власне, і на українців, яких у російських ЗМІ позиціонували і позиціонують досі як «зрадників», «неонацистів», як народ, який не має права на власну державність.

Здобувачі вищої освіти (Сердюченко Костянтин, Попов Віталій, Ковальов Михайло, Корченко Дмитро, Шебалдін Даніїл, Пащенко Ігор, Кальчик Лєда) представили доповіді, які розкривали історію кримськотатарського народу від зародження окремої етнічної спільноти «кримські татари» до сучасної спільної боротьби українців і кримських татар за відновлення української влади в Криму та спільне мирне співіснування. Засідання пройшло в доброзичливій атмосфері, з обговоренням найбільш проблемних і актуальних питань сьогодення.

Що ви бажаєте знайти?