Науковий гурток «Актуальні проблеми духовності» активно працює

Науковий гурток «Актуальні проблеми духовності» активно працює

3 лютого 2023 року на факультеті «Управління залізничним транспортом» Державного університету інфраструктури та технологій відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка «Актуальні проблеми духовності» на тему: «Добро і зло через призму російсько-української війни. Банальне зло». 

Висвітлили природу категорій добра і зла. У контексті роздумів про причини виникнення широкої підтримки нацистської ідеології у час Другої світової війни обговорювали таке явище як банальне зло. З’ясовували причини виникнення і нарощування зла у росії, а також – що ж послужило основою концепції «руского вєлічія». Роздумували над питаннями як не бути обманутими  різними ідеологіями та здійснювати екзистенціальний вибір добра попри зовнішні обставини. Також прослухали досить докладну інформацію про походження зла через призму християнської інтерпретації.  Підняли питання про порушення природних прав людини, зокрема – права на приватну власність, яке є ще одним проявом зла. Дискутували над питанням діалектики добра і зла.

Робота гуртка тривала більше 2 годин!

Щиро вдячні нашим гостям-доповідачам:

Марії Хомі, старшій викладачці кафедри біблійних наук філософсько-богословського факультету Українського католицького університету та

Ользі Романенко, доцентці кафедри фінансового аналізу та аудиту Київського національного торгово-економічного університету,  лауреатці Премії Президента України для молодих вчених (2015–2020); консультантці у Раді молодих вчених при МОН за детальну й цікаву інформацію! 

Змістовні й глибокі думки висловила Ольга Хромова, доцентка кафедри філософії та історії науки і техніки Київського інституту залізничного транспорту ДУІТ.

Окрему вдячність висловлюємо начальниці відділу національностей та релігій управління культури департаменту культури та туризму Київської обласної державної адміністрації Людмилі Ткачук за участь та сприяння проведення засідання гуртка!

У роботі гуртка взяли участь 12 студентів (зі спеціальностей «Транспортні технології (на залізничному транспорті) та «Екологія транспортної інфраструктури»), які активно обговорювали поставлені питання та долучалися до дискусій.

Що ви бажаєте знайти?