«Епоха постправди. Що далі» – засідання наукового гуртка

«Епоха постправди. Що далі» – засідання наукового гуртка

27 лютого 2023 року на факультеті «Управління залізничним транспортом» Державного університету інфраструктури та технологій відбулося четверте засідання студентського наукового гуртка «Актуальні проблеми духовності» на тему: «Епоха постправди. Що далі». 

Спеціальним гостем-лектором був директор Відкритої християнської академії і Східноєвропейського форуму, дослідник суспільно-релігійних процесів Ярослав Лукасік. Дякуємо пану-лекторові за змістовний і цікавий екскурс в історію філософії, за ґрунтовне розкриття понять постправди і доби постмодерну! Лекція викликала низку питань у студентів! Дискутували про те, як вберегти себе від фейкової інформації; про значення вивчення історичного циклу дисциплін і філософії у вищій школі; спробували прогнозувати особливості подальшої доби. 

Як завжди, активну участь взяла доцентка кафедри філософії та історії науки і техніки Київського інституту залізничного транспорту ДУІТ Ольга Хромова. Вона звернула увагу на нівелювання поняття істини в епоху постправди та явище відвертої фальсифікації фактів з метою маніпулювання громадською думкою. І наголосила на необхідності свідомого ставлення до інформації з метою захистити себе і своє оточення від фейків та пропаганди.

У другій частині засідання гуртка у контексті підготовки доповідей студентів на тему: «Славетні й одіозні постаті України» говорили про академічну доброчесність, про вимоги до наукових робіт.

Засідання тривало 2 години.

У роботі засідання гуртка активно працювали студенти спеціальностей: «Транспортні технології (на залізничному транспорті) та «Екологія транспортної інфраструктури»).

Що ви бажаєте знайти?