Психологічний тренінг «Управління стресом» для працівників та студентів ДУІТ

Психологічний тренінг «Управління стресом» для працівників та студентів ДУІТ

Факультет судноводіння у цьому році розпочав марафон психологічних тренінгів. Це тренінг-транформація, тренінг-знайомство із собою, тренінг повернення внутрішньої сили, які проводить старший викладач кафедри психології та соціально-гуманітарних дисциплін Київського інституту водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, аспірант ДУІТ, гіпнотерапевт, сертифікований психотерапевт, автор книг із психотерапії, член Української спілки психотерапії та консультування Артем Федоров.

26 жовтня 2023 року Артем Федоров організував і провів для працівників і студентів ДУІТ тренінг «Управління стресом». 

Враховуючи ситуацію в країні, цей тренінг сьогодні  особливо актуальний. На зустрічі учасники не тільки дізналися механізми впливу стресу на тіло, працездатність, психіку, робочі та особисті відносини, а й випробували на практиці сучасні ефективні техніки, які знімають емоційне напруження і визначили власні стратегії в подоланні стресу у формі психологічних експериментів і вправ.

Особливо цінним виявився експеримент з зав’язаними очима, адже зір дуже сильно пов’язаний з відчуттям безпеки і контролю.  Експеримент з показав учасникам, які стратегії та реакції вони проявляють в стресових умовах. Окрім того, в ході цього досвіду учасники спробували нові способи реагувати на стрес та непередбачуваність, що розширило їх власний потенціал.

Також слід зазначити, що займатися в групах набагато ефективніше. Оскільки ефект групи часто має сильніший терапевтичний вплив, а розуміння, як інші справляються з аналогічними проблемами, розширює можливості і допомагає створити нові реакції. Саме тому такий формат психокорекції вважається цінним для проведення на робочому місці і рекомендований для профілактики вигорання та зняття емоційного напруження, особливо в умовах воєнних дій, що нині відбувається в країні.

Всі учасники відзначили, що запропоновані техніки будуть корисні в особистому та професійному житті. 

За підсумками тренінгу було прийнято рішення, що подібні заходи дійсно необхідні і будуть проходити раз на місяць.

Що ви бажаєте знайти?