18 лютого 2025 року 30 здобувачів освіти 1 та 2 курсів освітніх програм «Екологія транспортної інфраструктури», «Транспортні технології на залізничному транспорті» та «Транспортна логістика та міжнародні мультимодальні перевезення» разом із викладачами (доцентом Спис О.А., доцентом Хромовою О.І. та старшим викладачем Гуменною І.Л.) у рамках відзначення Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя відвідали тематичну виставку «Скарби Криму. Повернення» Скарбниці Національного музею історії України.
Експозиція «Miras. Спадщина» дала можливість студентам ознайомитися із унікальними артефактами корінного народу Криму та дізнатися, що кримськотатарський орнамент – Орьнек внесений до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Серед експонатів студенти також бачили реконструкції традиційного кримськотатарського одягу, топілеки, футляри, амулети, посуд для кавування, вишивку, килими, літографії Фрідріха Гросса.
Упродовж екскурсії студенти мали змогу також ознайомитись із 565 експонатами давньогрецької, давньоримської, пізньоскіфської, сарматської, гунської та готської історії через матеріальні знахідки, відкриті під час археологічних досліджень Криму ще з ХІХ ст. та повернених Україні з Нідерландів після 10 років судових засідань за право власності. Крім цього, вони побачили знамениту скіфську пектораль, окуття гориту, зразки скіфського «звіриного стилю», акінаки, кратер, вудила та псалії, теракотові фігурки, червоно- та чорнофігурну кераміку та ще безліч знахідок.
Впродовж екскурсії виставкою студенти ознайомилися з історією Криму різних періодів, поглянули на величні пам’ятки культури корінного народу Криму – кримських татар та отримали можливість замислитися над їх нелегкою долею та дізнатися про невтомну боротьбу кримськотатарського народу за збереження власної культури та ідентичності.