Лекція від практиків транспортного бізнесу для здобувачів вищої освіти факультету управління залізничним транспортом КІЗТ ДУІТ

Лекція від практиків транспортного бізнесу для здобувачів вищої освіти факультету управління залізничним транспортом КІЗТ ДУІТ

19 квітня 2024 року відбулась перша зустріч у рамках циклу тематичних лекцій від практиків транспортного бізнесу для всіх учасників освітнього процесу факультету управління залізничним транспортом.

Тема: Особливості логістики перевезень залізорудної сировини у змішаному та міжнародному сполученнях.

Спікер Віталій Валерійович Олійник – старший менеджер залізничної логістики групи компаній Ferrexpo.

Перша лекція була присвячена основним аспектам логістики перевезень залізорудної сировини. Було подано огляд логістичних процесів у Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті (ПГЗК), що є ключовим ланцюжком у системі постачання залізорудних окатишів групи компаній Ferrexpo. Детально розглянуті внутрішні та зовнішні кола логістики, починаючи з транспортування руди від кар’єру до збагачувальної фабрики та закінчуючи доставкою готової продукції до споживачів. Також була приділена увага оптимізації та автоматизації логістичних процесів, таких як використання системи супутникової диспетчеризації для ефективного контролю руху транспорту та мінімізації часу простою. Висвітлені питання щодо власного парку піввагонів та тепловозоремонтного депо, що забезпечують ефективне функціонування залізничної логістики на комбінаті.

Також слухачі дізнались про особливості транспортування залізорудної сировини у міжнародному сполученні через західні прикордонні переходи та морські порти, а також про логістичні проблеми, виклики та ризики, з якими доводиться справлятися вантажовласникам від початку війни, зокрема, затримки в поставках, переривання ланцюжків постачання, збільшення витрат на транспортування та ризик втрати вантажів.

Особливе зацікавлення слухачів викликало питання приватної тяги та її потенціалу. Впровадження «приватної тяги» викликало значний інтерес серед учасників, які активно брали участь у дискусії та ставили питання спікеру.

Перша лекція стала важливим кроком у розумінні складнощів логістики перевезень залізорудної сировини та виявила безліч можливостей для подальшого розвитку та співпраці. Запрошуємо всіх зацікавлених долучитись до наступних зустрічей у циклі лекцій, де ми продовжимо досліджувати актуальні теми та обговорювати нові виклики в галузі транспортного бізнесу.

Бажаємо всім успіхів у навчанні та професійному зростанні!

Що ви бажаєте знайти?