В КІВТ пройшов науковий семінар на тему: «Рекомендації щодо використання пошукових наукометричних баз для входження в наукові консорціуми»

В КІВТ пройшов науковий семінар на тему: «Рекомендації щодо використання пошукових наукометричних баз для входження в наукові консорціуми»

17 травня 2024 року в рамках наукового дайджесту, заходів та презентаційних лекцій для науково-педагогічних працівників Київського інституту водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного було проведено науковий семінар на тему: «Рекомендації щодо використання пошукових наукометричних баз для входження в наукові консорціуми». 

Перед науково-педагогічними працівниками виступив перший проректор ДУІТ Анатолій Горбань, який привітав учасників і наголосив на тому, що наш університет має стратегію та планування розвитку, тому потрібно підтримувати на належному рівні його показники. Дуже важливо розуміти, наскільки тема є затребуваною в усьому науковому середовищі. Передусім індекс цитування враховується у різних міжнародних рейтингах. Крім того, h-індекс окремих науковців враховують, наприклад, під час подання проєктів на фінансування держави. Також цей показник беруть до уваги у рейтингах Міністерства освіти і науки.  Саме для науковців індекс цитування є теж важливим, адже показує, наскільки його праці й досягнення є цікавими для наукової спільноти не тільки в Україні, а й за кордоном. В академічній спільноті наукові статті та дослідницькі матеріали дотепер залишаються головним показником роботи, що відображає всі досягнення та результати. 

Директор Київського інституту водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного Олена ТИМОЩУК зауважила, що запропонований огляд ресурсів і пошукових баз даних орієнтований на вдосконалення навичок інформаційної та медійної грамотності, адже сьогодні працівникам освіти, науковцям, здобувачам потрібно розуміти функції цифрових ресурсів та інших постачальників інформації, вміти здійснювати пошук, оцінку, створення нової інформації і її використання для досягнення освітніх, особистих, суспільних, професійних цілей. 

Лектор Інна СКЛЯРЕНКО підняла  актуальні для сучасної наукової спільноти питання, що наукові профілі є вимогою науково-освітніх інституцій та сприяють розвитку науковців, забезпечують їх актуальною інформацією про роботи колег, надають змогу отримати зворотній зв’язок та наукове консультування. У своїй презентації  Інна Юріївна зупинилась на історичних витоках наукометричних досліджень, з основними етапами створення наукових профілів у Google Академія, ORCID, Researcherid, Scopus, чітко окреслила етапи формування профілю науковця, на конкретному прикладі продемонструвала, як вносити зміни у профіль та здійснювати його наповнення а також надала практичні поради щодо роботи з наукометричними базами даних.

В науковому заході прийняло участь понад 30 осіб, по  закінченню якого відбулося обговорення вищезазначених питань, було надано рекомендації і практичні поради.

Що ви бажаєте знайти?