Відкрите заняття з дисципліни «Українська мова для іноземців»

Відкрите заняття з дисципліни «Українська мова для іноземців»

Уже стало доброю традицією, що кожного року до Київського інституту водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного Державного університету інфраструктури та технологій на спеціальність Морський та водний транспорт вступають іноземці з Азербайджану. Керівництво Інституту, працівники деканату роблять все можливе, щоб ці студенти відчували комфорт і турботу як у гуртожитку, так і в університеті під час навчання, швидко та безболісно адаптувалися до життя в Україні. Викладачі кафедри соціальних комунікацій також навчають іноземних студентів.

9 квітня відбулося відкрите заняття доцента кафедри соціальних комунікацій Лариси Гаценко з дисципліни «Українська мова для іноземців» зі студентами 1 курсу денної форми навчання спеціальності Морський та внутрішній водний транспорт.

Тема заняття «Традиції. Звичаї. Свята» дуже зацікавила студентів, оскільки вони проживають в Україні з лютого й встигли дещо дізнатися про життя українців. Також це була слушна нагода для них розповісти про азербайджанські традиції та свята. Викладач не випадково вибрала відео для перегляду на занятті – це короткий сюжет про Великдень, який незабаром святкуватимуть християни усього світу. Після обговорення відео студент Мухаммед розповів про одне з найвизначніших свят мусульман – Рамадан, додав, що почувається в Києві як дома, навіть відвідує мечеть Ар-Рахма на Подолі.

Під час заняття студенти українською мовою старанно читали тексти, діалоги за ролями, з захопленням відповідали на запитання, робили компліменти гостям та один одному, що було в плані заняття. На занятті панувала атмосфера свята, довіри та поваги, милували око писанки на столі, іноземні студенти, вживаючи відповідні формули етикету, пригощали гостей цукерками, дякували викладачеві за цікаве заняття, прощалися.

Колеги, які відвідали заняття, відзначили, що, незважаючи на короткий період перебування в Україні, іноземні студенти доволі непогано говорять українською мовою, вміють висловити думку, запитати щось. Це безмуснівно доводить, що викладачі кафедри соціальних комунікацій – справжні професіонали, знають методику викладання, уміють зацікавити студентів. А що найважливіше – вивчають не лише можливості студентів, а й їхній духовний світ, культуру та традиції.

І наостанок: розумні, креативні, яскраві викладачі Державного університету інфраструктури та технологій чекають нових іноземних студентів у 2025 році!

Що ви бажаєте знайти?