Популярно про математику

Математика – наука молодих. Інакше й не може бути. Заняття математикою – це така гімнастика розуму, для якої потрібна вся гнучкість і вся витривалість молодості. (Н. Вінер)

Думаю усі погодяться, що вивчення математики є важкою працею. Але не усі знають що вона щедро винагороджується! Людина, окрилена математичними знаннями та уміннями, здатна знестися на будь які вершини та досягти успіхів у обраній професії; зрозуміти що є важливим, а що ні та зробити правильні висновки; захистити себе і своїх рідних від «псевдо вигід» та викривленої статистики, а також зробити ще безліч важливих та корисних речей.

Приєднуйтесь до математичної спільноти ДУІТ!!! Ми намагаємось вивчати математику цікаво та сучасно,  як під час аудиторних занять, самостійної роботи та консультацій так і у межах роботи студентського наукового гуртка «Математичне моделювання в транспортній інфраструктурі» (кафедра «Вища та прикладна математика»).

Наші студенти приймають участь у наукових заходах, що проводяться ДУІТ, зокрема щорічній Всеукраїнській студентській олімпіаді з математики, щорічній березневій науково-практичній конференції та «Дніпровських читаннях».

 

Представимо найбільш цікаві доповіді:

  1. Мілончикова О. Г-розподіл та його значення в моделюванні транспортних процесів (керівник к.ф.-м.н., доц. Андрейцев А.Ю.)
  2. Шевчук О. Математика у сфері маркетингу та ІТ технологій (керівник к.п.н., доц. Гейлик А.В.).
  3. Вареніченко О. Нелінійна регресія (керівник к.ф.-м.н., доц. Ляшко О.В.).
  4. Лісецький А. Some applications of integration. Centroids. (керівник к.п.н., доц. Кліндухова В.М.).
  5. Джус А. Аналіз динаміки руху цін на авіаквитки (керівник к.ф.-м.н., доц.Чабак Л.М).
  6. Гончарук Б. Застосування методу статистичного опитування у дослідженні бізнес-процесу технічної підтримки у ДУІТ (керівник ст. викл.Вяла Ю.Е.).

Щорічно, з метою залучення студентів до пошукових робіт та математичних досліджень, під час проведення тижня «Історії математики», на базі перших курсів проводиться проект-конференція, під час якої  студенти знайомлять інших з відомими математиками минулого та сучасності. Досліджують їх життєвий шлях, роботи та досягнення. Пропонують віртуальні та реальні тури до їх місць проживання чи роботи, а також віртуальні чи реальні екскурсії до музеїв, які містять інформацію про вчених. З роботами студентів можна познайомитись за посиланням.

Традиційно не оминаємо і наукові заходи, що проводять наші колеги. Всеукраїнська студентська наукова конференція «Сучасні проблеми морського транспорту та безпека мореплавства» користується посиленою увагою студентів КІВТ:

Maksym Degeltsev. Simpson’s fist rule and its application in ship stability. P. 64. Part 2.

Natalich Maxim. Simpson’s third rule and its application in ship stability. P. 205. Part 1.

Ви помітили? Наші студенти цікавляться Math in English!!!! Викладачі ДУІТ підтримують прагнення наших студентів. Сучасний цифровий світ дозволяє це зробити.

У вільному доступі є чимало підручників які ми використовуємо не лише у гуртковій роботі, а і під час аудиторних занять. Вони є цікавими і корисними, містять чималу кількість прикладних завдань з різних галузей знань та напрямів підготовки, знайомлять студентів з відповідною термінологією та символікою. Враховуючи реалії сьогодення такий підхід до навчання математики є важливий на необхідним.

А як же Math for Fun? Математика і розваги?! «Неможливо», – скажете ви. Тільки не для наших студентів. Останньою ініціативою наших студентів стало створення Movie Math Club. Дивимось фільми про математику та математиків, виступи-лекції відомих вчених популяризаторів математики а також  продовжуємо удосконалювати англійську, розширювати математичні горизонти та уявлення і …. просто жартуємо.

Детальніше

Детальніше

Детальніше

Детальніше

Від розваг перейдемо до офіційної інформації.

У відповідності до виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 № 320-р кафедра Вищої і прикладної математики Державного університету інфраструктури та технологій на регулярній основі проводить заходи щодо популяризації математичної освіти як серед майбутніх фахівців, так і серед майбутніх абітурієнтів.

Основними напрямами роботи обрані:

  1. Створення та розвиток нових освітньо-професійних програм за 11 галуззю знань «Математика та статистика», 113 спеціальністю «Прикладна математика».
    З 2019 року на базі кафедри Вищої та прикладної математики створенні дві ОПП «Моделювання та оптимізація транспортних систем» та «Моделювання логістичних систем». Зазначенні освітньо-професійні програми забезпечують розвиток напряму аналітики даних у транспортній інфраструктурі. Основна мета яких забезпечити теоретичну та практичну підготовку кваліфікованих кадрів, які б набули базових фахових знань для виконання професійних завдань та обов’язків прикладного характеру за спеціальністю, здатності до виробничої та наукової діяльності у сфері математичного моделювання складних технічних/економічних/ транспортних систем, процесів та явищ, розробленні інформаційних технологій обробки великих масивів даних. З програмами можна ознайомитись за посиланням: https://duit.edu.ua/educational-activities/educational-programs/
  2. З метою популяризації математичного напряму обрання майбутньої професії та профорієнтаційної роботи серед молоді та юнацтва, викладачі кафедри на регулярній основі проводять інформаційні та пізнавальні заходи, а саме:
  • Приймають участь у «Дні відкритих дверей», які проводить Державний університет інфраструктури та технологій;
  • У 2021-2022 році підписані меморандуми щодо освітньої співпраці між ДУІТ, Баришівською ОТГ та Зазимською ОТГ. Відповідно до угод викладачі кафедри проводять пізнавально-інформаційні заняття з метою підготовки школярів до вступу у ЗВО та проводять заходи щодо популяризації математичної освіти. Для реалізації зазначених проектів створенні viber спільноти, заняття проводяться на безоплатній основі дистанційно за посиланням у Zoom:
    Ідентифікатор конференції: 777 8008 6527
    Код доступу: pLf9S4
  • Також викладачі кафедри Вищої та прикладної математики залучені до проведення регулярних занять у Центрі довузівської підготовки ДУІТ за адресою м. Київ, Кирилівська, 9 ауд 230.

З графіком проведення занять можна ознайомитись за адресою 04071, Україна, м. Київ, вул. Кирилівська, 9, кімн. 117а, тел. +38(067) 768-39-05.

Математика і поезія – це… вираз тієї самої сили уяви, тільки в першому разі уява повернена до голови, а в другому – до серця. (Т. Хілл)

Що ви бажаєте знайти?