Представники ДУІТ прийняли участь у І Всеукраїнській науково-практичній конференції «PROКИЇВ»

Представники ДУІТ прийняли участь у І Всеукраїнській науково-практичній конференції «PROКИЇВ»

26 березня 2024 року в столичній мерії відбулась І Всеукраїнська науково-практична конференція «PROКИЇВ», на якій студенти київських закладів вищої освіти презентували своє бачення вирішення потреб і перспектив розвитку Києва в межах актуалізації Стратегії розвитку міста Києва до 2027 року. 

Захід пройшов для комунікації перспективного розвитку міста в межах Платформи розвитку Києва, ініційованої Департаментом економіки та інвестицій КМДА.

В заході прийняли участь представники Державного університету інфраструктури та технологій: проректор з наукової роботи Павло Скок, декан юридичного факультету ДУІТ Катерина Добкіна, учений секретар Олена Максименко та студентка 1 курсу факультету управління і технологій ДУІТ (спеціальність 073 Менеджмент, освітня програма Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності) Анна Фомічова.

Відкрив конференцію перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Сьогодні в межах заходу ми об’єднані єдиною метою – залучити науковий погляд талановитої молоді на виклики та перспективи розвитку нашого міста. Зокрема до актуалізації Стратегії розвитку міста Києва до 2027 року, над якою вже розпочато роботу. У документі врахують заходи, орієнтовані на зменшення соціальних і безпекових наслідків російсько-української війни та відновлення економічного потенціалу столиці. Водночас стратегічні цілі розвитку Києва до 2027 року – підвищення рівня конкурентоспроможності економіки столиці, підвищення комфорту життя мешканців, розвиток культури та збереження історичної самобутності – залишаються актуальними. Київ, як столиця України, має залишатись амбасадором змін в епоху глобальних трансформацій», – сказав Микола Поворозник.

Він зауважив, що оновлена Стратегія зокрема буде спрямована на посилення безпеки в місті та стійкості до зовнішніх загроз; відновлення та стимулювання розвитку економіки на засадах SMART-спеціалізації та підтримку бізнесу. Також у Стратегії врахують відновлення й розвиток сталої й інклюзивної соціальної інфраструктури та житла; розвиток послуг із підтримки учасників бойових дій та їхніх сімей, постраждалих внаслідок збройної агресії; створення безпечного, комфортного, екологічного та інклюзивного міського середовища з урахуванням потреб різних категорій населення.

Доповіді молодих науковців і науковиць були присвячені трансформаційним змінам та можливим шляхам мінімізації наслідків і відновлення потенціалу в економіці міста, освіті, міській мобільності та доступності, в медичній, безпековій та соціальній сферах, що були спричинені широкомасштабним вторгненням російської федерації в Україну. 

Зокрема, Анна Фомічова зробила доповідь на тему: «Профорієнтаційна робота є ключем до правильного вибору спеціальності».

Також розглядались питання відновлення економічного потенціалу через розвиток соціального підприємства, питання освіти та перекваліфікації ветеранів війни, їх успішної реінтеграції в суспільство та повернення до мирного життя, створення міського безбар’єрного середовища, збереження і розвиток культурного надбання столиці тощо.

Захід ініціював КНДУ «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста».

Секретар Київради Володимир Бондаренко вручив Подяки Київського міського голови ректорам вищих навчальних закладів за вагомий внесок у розвиток системи вищої освіти в Києві, високоякісну освітньо-наукову діяльність і професійну підготовку фахівців.

Що ви бажаєте знайти?