Міжнародна науково-практична конференція проректорів із наукової роботи ЗВО України в Ужгороді

Міжнародна науково-практична конференція проректорів із наукової роботи ЗВО України в Ужгороді

26–29 жовтня 2023 року на Закарпатті в місті Ужгород відбулася  Міжнародна науково-практична конференція проректорів із наукової роботи закладів вищої освіти України «Євроінтеграція української освіти й науки України: проблеми та виклики», в якій прийняли участь близько 50 проректорів закладів вищої освіти України для напрацювання бази щодо євроінтеграції української освіти й науки. 

Організаторами конференції виступили ДВНЗ «Ужгородський національний університет» та Центр українсько-європейського наукового співробітництва. 

Державний університет інфраструктури та технологій на цій конференції представляв проректор з науки Павло Скок, Заслужений працівник освіти України. 

27 жовтня відбулось урочисте відкриття конференції під патронатом ректора Ужгородського національного університету  Володимира Смоланка. 

Під час роботи конференції, обговорювалися поточні проблеми наукової діяльності в ЗВО України, особливості наукової та міжнародної проектної діяльності переміщених університетів. висвітлювалися питання координації векторів наукових досліджень на національному та міжнародному рівнях у сфері громадського здоров’я, розглядалася трансформація парадигми підготовки наукових кадрів України у світлі євроінтеграційних аспектів, визначалися напрями євроінтеграції науки в закладах вищої освіти України. 

Однією з чисельних важливих тем обговорення була й проблематика перманентного зниження якості правового регулювання порядку підготовки, атестації докторів філософії. Проректори висловили консолідовану позицію стосовно неприйнятності такої практики, яка не лише шкодить університетам, здобувачам третього рівня освіти, а й являє собою виклик інтересам національної безпеки нашої держави.

 У процесі наукових дискусій на конференції віднаходилися відповіді на питання, які стосувалися визначення перспектив вітчизняної науки в умовах війни та післявоєнного часу, її розвитку в контексті євроінтеграційних процесів.

Варто наголосити, що учасники конференції не обмежилися суто постановкою і обговоренням проблем. Спільнота проректорів виробила конкретні науково-обґрунтовані пропозиції. Зовсім скоро вони будуть належним чином оформлені, спрямовані до органів влади та доведені до відома суспільства.

Всім учасникам наукового заходу було вручено відповідні сертифікати та повідомлено про подальше щорічне проведення зазначеної міжнародної конференції.

Що ви бажаєте знайти?