20-22 жовтня 2021 року у Торгово-промисловій палаті України відбувалась V Міжнародна виставка RAIL EXPO 2021 – єдина в Україні виставка, що демонструє залізничну техніку в натурному вигляді безпосередньо на залізничній колії.
Rail Expo – це головна залізнична подія у форматі В2В, що єднає широку та вузьку колію. Rail Expo – це місце зустрічі провідних залізничних брендів світу з потенційними клієнтами – професійними менеджерами, які впливають на прийняття рішень у своїх компаніях. Це можливість безпосередньої комунікації між представниками світового та українського залізничного машинобудування, ремонтних та обслуговуючих компаній, постачальників комплектуючих, запчастин та обладнання, операторів та власників рухомого складу, науково-дослідних та учбових організацій, галузевих та державних структур.
На виставці були представлені експозиції за секторами:
- Рухомий склад – вагони, локомотиви – виробництво / ремонт / модернізація.
- Об’єкти інфраструктури та колійне господарство – спецтехніка, устаткування, інструменти, комплектуючі та системи для залізниць.
- Інформаційні та комунікаційні технології
- Rail EXPO – натурна експозиція залізничної техніки
Протягом трьох днів відбувались заходи:
- Круглий стіл «REформування залізниці»: антикризові дії Уряду з відновлення стійкого функціонування АТ «Укрзалізниця», інвестиційні програми та оновлення активів державної компанії, правові передумови розвитку залізничного транспорту.
- Конференція «RElink: Ukrainian link connecting the world», яка передбачає обговорення інтеграції української залізниці в систему ЄС, формування конкурентоспроможних транспортних коридорів.
- Конференція «RE:конструкція – пасажирські перевезення» – оновлення вагонного парку, впровадження суспільно важливих перевезень пасажирів, розробка бізнес-планів для пасажирських компаній та пілотні проєкти з впровадження швидкісної залізниці.
- Конференція «RE:індустріалізація – ринок локомотивів» – інвестиційні потреби та оновлення тягового рухомого парку, проривні ідеї в залізничному машинобудуванні, локалізація виробництва ALSTOM, розвиток сервісних послуг.
- Конференція «RE:новація вагонного парку» обговорення стану та потреб вагонного парку України, а також до огляду продуктової лінійки українських вагонобудівників та нових зразків техніки, що були сертифіковані цього року.
- Панельна дискусія «Розвиток історичної спадщини залізниць України». Тема дискусії: реалізація спільних проєктів щодо розвитку, збереження та ревіталізація об’єктів історико-культурної спадщини залізничного транспорту України.
- Панельна дискусія «REвізія освіти»: навчальні проєкти в залізничній галузі – потреби і можливості. Як зміниться ринок робочої сили з відкриттям ринку залізничних перевезень та як підготуватися до цих змін.
У дискусії «REвізія освіти» приймала участь Вікторія Каращук, доцент кафедри електромеханіки та рухомого складу залізниць Київського інституту залізничного транспорту Державного університету інфраструктури та технологій з доповіддю «Використання сучасних освітніх інформаційних технологій для самостійної роботи студентів».
Також у цьому заході приймали участь: ректор ДУІТ, професор кафедри вагонів та вагонного господарства КІЗТ ДУІТ Надія Сергіївна Брайковська, директор КІЗТ ДУІТ, доцент кафедри залізничних колій та колійного господарства Володимир Миколайович Твердомед та Денис Заіка, аспірант, провідний інженер кафедри електромеханіки та рухомого складу залізниць КІЗТ ДУІТ.