Установче засідання організаційного та наукового комітету ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Виклики та перспективи соціально-економічного розвитку залізничного транспорту» Ukrprofzt/2021

Установче засідання організаційного та наукового комітету ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Виклики та перспективи соціально-економічного розвитку залізничного транспорту» Ukrprofzt/2021

Сьогодні, 9 жовтня 2021 року, в приміщенні Верховної Ради України відбулося установче засідання організаційного та наукового комітету ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Виклики та перспективи соціально-економічного розвитку залізничного транспорту» Ukrprofzt/2021. Мета Конференції – пошук шляхів виведення з кризового стану АТ Укрзалізниця. Конференція унікальна тим, що в рамках її проведення плануємо поєднати зусилля науки, залізничників та влади. Така синергія вкрай необхідна для припинення стагнації залізничної галузі. 

Науковий секретар Конференції та Голова Громадської спілки «Центр досліджень залізничного транспорту», завідувач кафедри економіки, маркетингу та бізнес-адміністрування Державного університету інфраструктури та технологій, професор, доктор економічних наук Яновська Вікторія Петрівна, розповідаючи про конференцію,  подякувала за високий рівень представництва на установчому засіданні Конференції, адже це дасть можливість не лише опрацювати найболючіші проблеми залізничного транспорту в Україні, а й почати втілювати пропозиції Конференції в життя. 

Також Вікторія Петрівна висловила подяку за високий рівень проведення установчого засідання Конференції організаційному комітету: голові ТСК Верховна Рада України по АТ Укрзалізниця Юлії Гришиній, голові транспортного комітету ВРУ Юрию Киселю, голові підкомітету залізничного транспорту ВРУ Артему Ковальову, голові Ради Профспілка залізничників і транспортних будівельників України Вадиму Бубняку, Міністру Міністерства інфраструктури України Олександру Кубракову та в.о. голови правління АТ Укрзалізниця Олександру Камишіну,  науковому комітету Конференції за напрацювання широкої тематики панелей, які будуть проведені протягом найближчого місяця: ректору Державного університету інфраструктури та технологій Надії Брайковській, ректору Українського державного університету залізничного транспорту Сергію Панченко, ректору Дніпровського національного університету залізничного транспорту Олександру Пшинько. 

Вікторія Петрівна розповіла: «Важливо, що дискусію піднято на надзвичайно високий рівень! Залучено широке коло експертів,  науковців, практиків, представників влади! Поставлені дуже відповідальні завдання, віримо в успіх та маємо надію на цінний результат наших зусиль! Підсумки маємо підбити до свята – Дня залізничника, що є дуже символічним. Щодо самого установчого засідання, то в ході його проведення було розширено перелік секцій (шоста секція – «Технічна політика АТ Укрзалізниця та погоджено перелік та модераторів тематичних панелей. 

Тож, протягом жовтня будуть обговорені такі проблеми як:

  • Майже шість років по створенню АТ Укрзалізниця – Ukrzaliznytsia. Що вдалося, а що ні? Позитивні та негативні наслідки для компаній, бізнесу, економіки, держави;
  • Лібералізація ринку залізничних перевезень в Україні;
  • Колективний договір АТ Укрзалізниця – Ukrzaliznytsia: позитиви та ризики для роботодавців, профспілки та співробітників;
  • Підвищення престижу та конкурентоспроможності залізничних професій на ринку праці;
  • Критерії віднесення активів АТ Укрзалізниця – Ukrzaliznytsia до непрофільних;
  • Система забезпечення безпеки руху в умовах нинішнього медичного забезпечення працівників галузі;
  • Впровадження практики корпоративного управління в АТ Укрзалізниця – Ukrzaliznytsia, які етапи пройдено, які ще попереду?
  • Інноваційний розвиток рухомого складу та інфраструктури;
  • Забезпечення сталого постачання.

Очікуємо, що за результатами роботи тематичних панелей на пленарному засіданні 03 листопада 2021 будуть напрацьовані важливі для залізничної галузі ідеї та пропозиції. 

Доєднуйтесь до напрацювання рекомендацій щодо подолання викликів та реалізації перспектив соціально-економічного розвитку залізничного транспорту! Доєднуйтесь до Ukrprofzt/2021!»

Що ви бажаєте знайти?