Свято першокурсника 2019 року

Другого вересня на Поштовій площі біля Річкового вокзалу в Києві Державний університет інфраструктури та технологій зустрічав нове поповнення своєї студентської родини. Першокурсників вітало керівництво Університету, представники роботодавців, старші наставники, батьки.

…На площі перед Київським річковим вокзалом гамірно та спекотно, лунають жваві мелодії у виконанні оркестру. Майбутні моряки вишикувалися у формі, яка, хоча й незвична для них поки, але вже допомагає зануритися в атмосферу навчальних буднів. Поруч – ті, хто вирішили стати залізничниками, ІТ-фахівцями, економістами, юристами.

Розпочався захід із вшанування хвилиною мовчання пам’яті героїв Небесної сотні, тисяч воїнів, які полягли в боях за свободу і єдність України, та загиблих мирних жителів Донбасу.

Під час урочистої посвяти в студенти на молодь чекала зустріч із майбутніми наставниками й колегами. Зокрема, привітати першокурсників прийшли в.о. ректора ДУІТ, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Владислав Панін, директор Київського інституту водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, доктор технічних наук, професор Олена Тимощук, директор Інституту залізничного транспорту, професор Надія Брайковська, директор Інституту управління, технологій та права, кандидат педагогічних наук, доцент Олександр Зорька, проректор з наукової роботи Павло Скок, проректор з адміністративно-господарської та соціально-виховної роботи Олександр Кулінченко, проректор із міжнародних зв’язків та післядипломної освіти Ірина Зарубінська, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Подільської районної у місті Києві державної адміністрації Олена Кузьменко, завідувач відділу Ради професійної спілки залізничників і транспортних будівельників України Олександр Гнатюк, заступник  голови Укркомфлоту Віталій Бабич, голова профкому студентів та аспірантів ДУІТ Анна Кондратьєва.

«Ви, шановні першокурсники, стали студентами Державного університету інфраструктури та технологій, – звернувся до вчорашніх школярів в.о. ректора ДУІТ Владислав Панін. – А, як ви знаєте, інфраструктура та технології, – це базис розвитку економічного потенціалу будь-якої держави. Тому ви взяли на себе велику відповідальність за майбутнє процвітання нашої держави. У нас чудовий колектив викладачів, дуже фаховий: 250 кандидатів наук, 50 докторів наук. Вони готові передати всі свої знання вам. Але запам’ятайте: людину неможливо навчити, людина може навчитися. І навчатися потрібно буде все життя».

Естафета привітань була сповнена мотиваційних слів, побажань, а також перевірених часом і досвідом настанов. Її частиною стали й вокальні подарунки.

Під звучання студентського гімну «Гаудеамус» студенти випускних курсів передали своїм молодшим колегам символічні студентський квиток і залікову книжку – естафету нового життя – з парами, заліками, дипломними роботами.

За традицією, керівник університету сповістив першокурсників про початок навчального «рейсу» дзвоном. Перше ж спілкування в новому колективі отримало особливу локацію. Наймолодші студенти вишу відправилися на прогулянку Дніпром, під час якої мали змогу не лише помилуватися київськими краєвидами, а й обговорити з керівниками факультетів організацію навчального процесу.