Участь студентів ДУІТ в проекті «Посилення місцевої демократії»

22.12.2021 – 24.12.2021 в с. Бояни, ТРГК «Сонячна долина», що неподалік м. Чернівці, відбувся проект «Посилення місцевої демократії» за ініціативи Інституту політичної освіти та підтримки NED (National Endowment for Democracy) – американської організації Національний фонд на підтримку демократії в рамках програми навчання для громадських активістів.

Керівник проекту Любомир Грицак.

Наш університет представляли активісти студентського самоврядування – голова Крістіан Дем’янов та заступнпик Андрій Бурденюк.

На цьому триденному семінарі було висвітлено питання щодо розмежування громадської та політичної сфер діяльності та про те, як займаючись громадською діяльністю, не загратись у політику, питання щодо ефективного використання ресурсів громади.

Про первинні ланки місцевого самоврядування (на рівні будинку, вулиці, кварталу) розповідав Андрій Саук, старший експерт Офісу підтримки реформ при Мінрегіоні, депутат Броварської міської ради, засновник Школи ОСББ. Про практичні аспекти здійснення місцевого самоврядування та особливості комісій, робочих груп, органів місцевої ради та виконавчого комітету розповідав Олександр Солонтай, експерт ІПО.

Окрім цього було згадано і за громадський моніторинг (Prozorro) та як правильно використовувати новітні методи поширення інформації про діяльність. Також останню лекцію провела Ганна Гопко, народна депутатка України VIII скликання, на якій обговорювалися можливості переходу від громадської діяльності до політики і навпаки.

По завершенні навчання кожному учаснику було вручено сертифікат Інституту політичної освіти.

Наші представники отримали та перейняли цінний досвід і знання в царині місцевого самоврядування, які тепер можуть сміливо використовувати на практиці.

Не зупиняємося, а завжди продовжуємо розвиток та вдосконалення, адже лише безперервний рух є запорукою прогресу.