Засідання студентського наукового гуртка на тему «Сучасне капеланство і волонтерство в Україні як вияви українського націєтворення»

Засідання студентського наукового гуртка на тему «Сучасне капеланство і волонтерство в Україні як вияви українського націєтворення»

23 листопада в Київському інституті залізничного транспорту Державного університету інфраструктури та технологій відбулося друге засідання студентського наукового гуртка «Актуальні проблеми духовності» на тему: «Сучасне капеланство і волонтерство в Україні як вияви українського націєтворення».

У засіданні взяли участь студенти 1 та 2 курсів факультетів «Управління залізничним транспортом» та «Інфраструктури рухомого складу залізниць», а також – учні старших класів Софіївсько-Борщагівського ліцею «Софія».

Керівник гуртка доц. О.А. Спис розглянула такі феномени як капеланство і волонтерство в цілому.

Спеціальний гість зустрічі Геннадій Мохненко – військовий капелан, пастор Церкви Добрих Змін з Маріуполя, громадський діяч, керівник благодійного фонду «Пілігрим», батько 39 дітей (36 з яких усиновлені) розповів про роль церкви у розвитку волонтерської та капеланської діяльності на Сході України. Мова йшла також про особливості військового капеланства та про його значення у підтримці морального духу наших військових та допомогу цивільному населенню.

Отець Ярослав Павлюк, голова Центру академічного душпастирства Київської єпархії УГКЦ, студентський капелан Київського кооперативного інституту бізнесу і права, кандидат технічних наук – ще один гість засідання гуртка – розкрив феномен студентського капеланства. Він поділився досвідом про те, як організоване служіння капелана у студентському середовищі, розповів про види діяльності у рамках цього служіння в Київському кооперативному інституті бізнеса і права. о. Ярослав акцентував увагу на тому, що студентське капеланство – це створення якісного простору для спілкування та актуалізації духовних цінностей в університетському просторі.

Підсумовуючи засідання зазначили про те, що такі явища як капеланство і волонтерство є невід’ємними складовими українського націєтворення.

У засіданні гуртка також взяли участь викладач кафедри філософії та історії науки і техніки  І.Л. Гуменна, доцент кафедри О.І. Хромова та учитель Софіївсько-Борщагівського ліцею «Софія» О.В. Колісник.

Що ви бажаєте знайти?