Порядок дій при оголошенні повітряної тривоги

Порядок дій при оголошенні повітряної тривоги

ПОРЯДОК ДІЙ
у разі отримання сигналу «Повітряна тривога»
в Державному університеті інфраструктури та технологій

Загальні положення:

  1. Сигнал «Повітряна тривога» подається включенням сирен (гудків) з метою попереджається населення про небезпеку ураження противником.
  2. Тривалість звучання сигналу «Повітряна тривога» становить від двох до п’яти хвилин.
  3. При сигналі «Повітряна тривога» об’єкти припиняють роботу, у навчальних закладах припиняються заняття і всі прямують в захисні споруди цивільного захисту.
  4. Учасники освітнього процесу повинні:
    • бути ознайомлені з місцем розташування захисних споруд (укриття), а також «Порядком дій у разі отримання сигналу «Повітряна тривога»;
    • пройти інструктаж (вступний, первинний) з питань охорони праці в Університеті з підписом в Журналі реєстрації інструктажів здобувачів вищої освіти з питань безпеки життєдіяльності.
  5. Під час евакуації до укриття учасників освітнього процесу має супроводжувати відповідальна особа з числа працівників Університету (викладач, керівник підрозділу).

Порядок дій при отриманні сигналу «Повітряна тривога» в навчальних корпусах:

  1. Відповідальна особа (сторож) у разі надходження сигналу «Повітряна тривога», вмикає наявну систему оповіщення Університету.
  2. Викладач (керівник підрозділу) повинен:
    • сповістити учасників освітнього процесу (студентів, працівників Університету) про загрозу та припинити навчальне заняття (роботу);
    • організувати переміщення студентів (працівників Університету) в укриття згідно з планом укриття, затвердженого ректором;
    • вимкнути світло, електричні прилади та обладнання в приміщенні;
    • скоординувати переміщення учасників освітнього процесу до укриття.
  3. Всі повинні взяти засоби індивідуального захисту, документи та особисті речі.
  4. Учасники освітнього процесу, які знаходяться на подвір’ї Університету, в коридорах, під час сигналу «Повітряна тривога», повинні самостійно рухатися до найближчого укриття.
  5. Відповідальні особи після оголошення сигналу оповіщення повинні перевірити всі приміщення закладу на відсутність в них учасників освітнього процесу та працівників закладу. А по завершенню – відправитися в найближче укриття.
  6. В укритті викладач (керівник підрозділу), повинен допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.
  7. Під час переміщення до укриття необхідно враховувати наявність осіб з обмеженими фізичними можливостями. У випадку присутності студентів з обмеженими фізичними можливостями — попередньо проводити з ними навчання та бесіди, передбачити швидке та спокійне їх переміщення.
  8. Під час перебування в укритті відповідальні особи здійснюють необхідну підтримку усіх учасників освітнього процесу та контроль за порядком.
  9. Після оголошення сигналу про «Відбій повітряної тривоги»:
    • відповідальна особа подає короткий дзвінок про «Відбій повітряної тривоги»;
    • викладач (керівник підрозділу) забезпечують вихід з укриття усіх учасників освітнього процесу;
    • відновлюється навчальний процес (робота).
  10. Після закінчення тривоги та оповіщення про відбій, викладачі та відповідальні особи стежать за тим, щоб вихід всіх учасників освітнього процесу з укриття проводився колонами або групами.

Порядок дій при отриманні сигналу «Повітряна тривога» в гуртожитках:

  1. Завідувач господарством гуртожитку (в робочий час) та сторож гуртожитку (цілодобово) у разі надходження сигналу «Повітряна тривога» повинен сповістити  мешканців  та працівників  про загрозу.
  2. Мешканці гуртожитку після сигналу «Тривога»:
    • вимкнути електроенергію, перекрити  воду  та закрити двері на замок;
    • швидко вийти з кімнати, взявши з собою тривожну валізу;
    • швидко прямувати  в укриття;
    • зберігати спокій і дотримуватись порядку.
  3. Під час евакуації завідувач господарством гуртожитку або сторож гуртожитку знаходиться біля вхідних дверей, спрямовує потоки людей, не допускаючи скупчення.
  4. Студенти, які перебувають за межами своєї кімнати під час сигналу повинні негайно прямувати в укриття.
  5. Прибувши в укриття, зайняти місце і залишити укриття лише  після оголошення сигналу про «Відбій повітряної тривоги».
Що ви бажаєте знайти?