Наукове життя кафедри ПСГД

Наукове життя кафедри ПСГД

15 грудня 2022 року професорсько-викладацький склад кафедри психології та соціально-гуманітарних дисциплін Державного університету інфраструктури та технологій долучився до участі у роботі онлайн Міжнародної науково-практичної конференції «Дипломатія доби глобалізації: нові виклики та завдання». Нашу кафедру представляли в.о. завідувача кафедри член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, професор Суліма Є.М. професорка кафедри, доктор історичних наук, доцент Верховцева I.Г., доцент кафедри кандидат філософських  наук, доцент Ковальський Г.Є.

Науковий захід відбувся у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. До організаційного комітету Конференції була залучена професорка кафедри ПСГД, доктор історичних наук, доцент Верховцева I.Г. Участь у науковому заході взяли визначні державні діячі, політики, представники наукової думки України й закордону в сфері міжнародних відносин.

Пленарне засідання розпочалося з вітальних виступів українських дипломатів, міністрів закордонних справ України різних періодів: Надзвичайного і повноважного посла Огризко Володимира, Надзвичайного і повноважного посла Осташа Ігора, Надзвичайного і повноважного посла, президента Асоціації зовнішньої політики Хандогія Володимира та інших дипломатів. Вони актуалізував проблеми формування єдиного дипломатичного фронту на захист та гуманітарну допомогу українському народові в боротьбі за свій суверенітет, наголосили на необхідності домінування дипломатії над військовими засобами міжнародних контактів.

До секційного обговорення проблем науки та освіти України і світу долучилися велика кількість науковців-міжнародників з українських навчальних і академічних закладів та закордонних установ. Зокрема, ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Черевко Олександр, директор наукового Центру публічної дипломатії та політичних комунікацій Кентерберійського університету Чабан Наталка, професор Європейського університету Віадріна в Франкфурті на Одері Грелка Франк, професор Поморської академії в Слупську Дрозд Роман. Науковці кафедри психології та соціально-гуманітарних наук ДУІТ  професор Суліма Євген, доценти Верховцева Ірина та Ковальський Григорій виступили з доповідями про маніпулятивні технології в міжнародному інформаційному просторі та суб’єктивні чинники у процесі міжнародного діалогу. Активністю відзначилася і студентська молодь, яка мала цілу низку цікавих доповідей.

Конференція «Дипломатія доби глобалізації: нові виклики та завдання» показала різні аспекти міжнародних дипломатичних відносин. Зокрема, публічну дипломатію як «м’яку силу у новій реальності», процеси європейської і євроатлантичної інтеграції України, інформаційних та безпекових площин політики держав світу в умовах гібридних воєн в світі. Спілкування відзначилося конструктивністю та єдністю у думках з приводу активної інтеграції європейських народів задля створення спільного економічного безпекового, інформаційного простору.

Що ви бажаєте знайти?