Особливості навчання в умовах карантину

Особливості навчання в умовах карантину

1. Загальна інформація (Детально на https://covid19.gov.ua/)

Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами.

Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини

Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.

Переважає контактний шлях зараження

Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Чи можна заразитись від тварин?

Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.

Чи передається вірус через фрукти?

Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити, але це стандартна рекомендація.

Скільки вірус живе на поверхнях? Чим можна вбити вірус?

Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

Чи правда, що вірус передається лише літнім людям?

Заразитись можуть люди будь-якого віку, тому всі мають дотримуватись заходів захисту від вірусу. Літні люди та хворі на хронічні захворювання перебувають в зоні підвищеного ризику.

Як себе захистити від вірусних інфекцій

 • Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям. Важливими факторами є повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.
 • За перших симптомів ГРВІ звертайтеся до свого сімейного лікаря.
 • Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%.
 • Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ, мінімальна дистанція — 1,5 метра.
 • Уникайте дотиків до свого обличчя, не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.
 • Термічно обробляйте продукти: не їжте сире м’ясо, м’ясні субпродукти та яйця.

Корисні контактні посилання

 • Всесвітня організація охорони здоров’я – 15-45 (Урядова гаряча лінія)
 • Міністерство охорони здоров’я України – 0 800 505 201 (Гаряча лінія МОЗ)
 • Центр громадського здоров’я – 0 800 505 840 (Гаряча лінія ЦГЗ)
 • Національна служба здоров’я – 16-77 (Довідкова служба НСЗУ)
 • Міністерство закордонних справ України – 044 238 16 57 (Цілодобова оперативна служба МЗС)

2. Перетин кордону (Детальніше на https://covid19.gov.ua/border)

З 00:00 29 серпня 2020 року на територію України заборонено в’їзд іноземцям та особам без громадянства, окрім:

 • іноземців, які прямують транзитом;
 • осіб, що навчаються в Україні, постійно проживають, визнані біженцями чи особами, які потребують додаткового захисту;
 • представників дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, презентаційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, прибувають на запрошення МЗС України;
 • водіїв, членів екіпажу вантажних, транспортних засобів, автобусів регулярних перевезень, членів екіпажів повітряних морських та річкових суден;
 • осіб, що служать у ЗСУ, інструктори збройних сил держав-членів та держав-учасниць НАТО, або осіб, що прибувають на запрошення Міноборони;
 • діячів культури, запрошених закладами культури, учасників спортивних змагань, що проводяться на території України;
 • осіб, що перевозять клітини для трансплантації, прибувають на лікування до закладів охорони здоров’я України;
 • громадян Білорусі, у випадку звернення.

3. Вимоги щодо наявності полісу страхування

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 (зі змінами) «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та Постанови Кабінету міністрів України від від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на період дії карантину забороняється перетин державного кордону України іноземцями та особами без громадянства (крім іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, та осіб, яких визнано біженцями, або осіб, які потребують додаткового захисту, працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав – членів НАТО та держав – учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”, які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил) без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, що має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією – партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні. Поліс має покривати витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією та діяти протягом усього перебування в Україні. Іноземцям, у яких буде відсутній поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону буде відмовлено у перетинанні державного кордону.

4. Умови обов’язкової самоізоляції та/або обсервації та їх порядків

Наразі країни розділені на дві категорії: зелений список і червоний список.

Позиція країни у відповідності до «червоної» та «зеленої» зон враховуватиметься на момент проходження митного контролю в Україні, а не на момент вильоту іноземця з його країни. Статистику збирає і публікує МОЗ України.

Для громадян країн «ЗЕЛЕНОЇ» зони

Якщо іноземний громадянин прибув з «зеленої» зони, він має змогу не проходити самоізоляцію, обсервацію. Умовою перебування у країні є наявність полісу медичного страхування, що покриває лікування COVID-19 та обсервацію. У разі транзитного перельоту через країну «червоної зони», враховується зона країни вильоту.

Для громадян країн «ЧЕРВОНОЇ» зони

До «червоної» зони входять держави із значним поширенням COVID-19.

Перелік подібних країн буде переглядатися Міністерством охорони здоров’я кожні 7 днів.

Якщо іноземний громадянин прибув з «червоної» зони він підлягає:

 • самоізоляції, тобто зобов’язаний встановити та активувати мобільний додаток «Дій вдома»;
 • у разі неможливості застосування мобільного додатку для проходження самоізоляції іноземець повинен вибути на обсервацію.

Самоізоляція чи обсервація особи у зв’язку з перетином державного кордону припиняється у разі одержання нею негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19, який проведено після перетинання державного кордону або не пізніше ніж за 48 годин до перетинання.

Водночас, звертаємо особливу увагу, що правило припинення самоізоляції особи не стосується порядку перетинання державного кордону. Тобто, під час перетинання кордону встановлення та активація мобільного додатку «Дій вдома» є обов’язковим, а скористатися результатами ПЛР-тесту, зробленого, у тому числі не пізніше ніж за 48 годин до моменту перетинання кордону, з метою припинення самоізоляції, можна вже після перетину кордону.

5. Самоізоляція

Порядок самоізоляції

Самоізоляція здійснюється з метою запобігання поширенню COVID-19 та зменшення кількості хворих з тяжким перебігом COVID-19.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 (зі змінами) «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» самоізоляції підлягають:

 1. особи, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19, крім осіб, які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування;
 2. особи з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом COVID-19 в легкій формі за умови, що особа не потребує госпіталізації;
 3. особи, що перетинають державний кордон та прибули з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19.

Строк самоізоляції становить 14 днів.

Зобов’язання щодо самоізоляції припиняється автоматично після закінчення строку самоізоляції або у разі одержання негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19. Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими разом проживають.

Поточний контроль з використанням системи через мобільний додаток здійснюється за допомогою сукупності інформації, зокрема шляхом перевірки відповідності фотографії обличчя особи еталонній фотографії, зробленій під час встановлення мобільного додатка, та геолокації мобільного телефона в момент фотографування.

Після встановлення мобільного додатка в будь-який час протягом доби особа отримує повідомлення (push-повідомлення). У разі отримання повідомлення особа повинна протягом 15 хвилин з використанням мобільного додатка зробити фотографію свого обличчя.

У разі невідповідності геолокації або фотографії, відсутності зв’язку з особою через мобільний додаток, видалення, встановлення обмежень щодо передачі інформації за допомогою мобільного додатка до органів Національної поліції надсилається повідомлення про випадок порушення зобов’язання щодо самоізоляції. Надсилання повідомлення є підставою для подальшого здійснення органами Національної поліції, Національної гвардії контролю за виконанням зобов’язання щодо самоізоляції.

Особам, які потребують самоізоляції (крім осіб, які мають лабораторно підтверджений діагноз COVID-19) та щодо яких органи соціального захисту населення внесли до системи інформацію про неможливість їх соціального супроводу або щодо яких здійснюється поточний контроль за допомогою мобільного додатка, дозволяється:

– відвідування місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, щодня протягом двох годин на добу за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів без клапана видиху або медичних масок без клапана видиху.

– двічі на день вигулювати домашніх тварин протягом не більше ніж однієї години на добу за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів без клапана видиху або медичних масок без клапана видиху.

Функціонування додатку «Дій вдома»

З метою протидії поширенню COVID-19 та моніторингу самоізоляції використовується електронний сервіс/мобільний додаток “Дій вдома” Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі – система).

Встановіть додаток, відсканувавши QR-код на інформаційних плакатах в зонах проходження паспортного контролю, або знайдіть “Дія вдома” в App Store/Play Market.

Як авторизуватися в додатку?

 1. Ввести український номер мобільного телефону, підтвердити реєстрацію за допомогою коду, який надійде на вказаний номер телефону;
 2. Заповнити дані про локацію місця ізоляції;
 3. Після заповнення даних про місце проходження самоізоляції, в додатку з’явиться вікно “Ви вже за адресою самоізоляції чи обсервації?”. Саме це вікно вам буде потрібно показати представнику Державної прикордонної служби.
 4. Підтвердити прибуття за адресою самоізоляції необхідно відправивши фото після прибуття в місце ізоляції. Локація повинна збігатися з тією, яку ви вказали під час авторизації в додатку.

До системи вноситься інформація про:

 1. прізвище, ім’я, по батькові особи;
 2. стать;
 3. дату народження;
 4. визначене особою місце самоізоляції (у разі ненадання особою відомостей про місце самоізоляції місцем самоізоляції вважається зареєстроване місце проживання особи);
 5. зареєстроване місце проживання особи;
 6. засоби зв’язку (номер телефону);
 7. місце роботи, заклад освіти із зазначенням їх адрес;
 8. наявність можливості забезпечення піклування про особу іншими особами;
 9. стан здоров’я (зокрема про перебіг хвороби COVID-19, результати досліджень за методом полімеразної ланцюгової реакції, про госпіталізацію особи);
 10. контактних осіб (за наявності);
 11. строк самоізоляції.

Інструкція з використання електронного сервісу “Дій вдома” за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/storage/app/sites/1/18%20-%20Department/18%20-%20PDF/04.2020/instrukciya-diy-vdoma.pdf

Якщо у вас виникли питання щодо роботи додатку, зверніться до сервісу технічної підтримки застосунку: https://chat.diia.gov.ua/

ПЛР-тест на COVID-19.

Умови використання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР)

Алгоритм здачі ПЛР-тесту та припинення самоізоляції через додаток “Дій вдома” https://www.kmu.gov.ua/news/algoritm-pripinennya-samoizolyaciyi-dlya-osib-yaki-peretnuli-derzhavnij-kordon

Якщо іноземний громадянин, який прибув з «червоної» зони, не бажає проходити самоізоляцію 14 днів та хоче здати ПЛР-тест для скасування самоізоляції, то він має дотримуватись наступних дій:

 1. Обов’язково встановити додаток “Дій вдома”, вказавши там свій номер телефону та місце проходження самоізоляції;
 2. Після перетину кордону у людини є 24 години, щоб дістатись до місця самоізоляції. Протягом цього часу додаток буде автоматично нагадувати відмітити чи прибули людина до даної локації;
 3. Протягом цих 24 годин є можливість здати ПЛР-тест у лабораторії/клініці, котрі є у списку Центра громадського здоров’я (Перелік сертифікованих лабораторій України). https://www.kmu.gov.ua/news/algoritm-pripinennya-samoizolyaciyi-dlya-osib-yaki-peretnuli-derzhavnij-kordon. Лабораторії, котрих немає в переліку, не мають доступ до системи, а отже не можуть внести результат тесту для зняття самоізоляції;
 4. Під час проходження тесту людина має надати представникам лабораторії номер телефону, котрий підв’язаний до додатку “Дій вдома” та заповнити інформовану згоду на опрацювання даних. У згоді необхідно вказати факт перетину українського кордону, якщо він відбувся протягом останніх 14 днів та точну дату прибуття до України;
 5. Після здачі тесту людина направляється до місця своєї самоізоляції та позначає у додатку, чи вона прибула до даної локації;
 6. Результат тесту має бути протягом 24-48 годин після здачі;
 7. Працівники лабораторії мають самостійно передати негативний результат тесту у електронну систему Центра громадського здоров’я, вказавши номер телефону іноземця, котрий підв’язаний до додатку “Дій вдома”;
 8. В свою чергу дана система автоматично синхронізується з додатком “Дій вдома”;
 9. Таким чином, у додатку іноземця автоматично відміняється самоізоляція і він можете виходити з приміщення та подорожувати;
 10. Тест, котрий був зданий у лабораторії не з переліку ЦГЗ, не зараховується;
 11. Додаток “Дій вдома” не видаляється протягом усього перебування в Україні;
 12. Особа не може самостійно внести результати негативного тесту у додаток;
 13. Особа не може залишати місце самоізоляції до моменту отримання повідомлення у додатку “Дій вдома” щодо зняття з людини самоізоляції.

6. Обсервація

Особи, які повідомили про неможливість дотримання зобов’язання щодо самоізоляції (у тому числі використання мобільного додатка у разі перетину державного кордону) підлягають обсервації.

Перебування осіб в обсерваторах, крім харчування, є безкоштовним.

Особи, які перебувають в обсерваторах, можуть отримувати особисті речі, продукти харчування (крім алкогольних напоїв та речей, заборонених до зберігання) та зобов’язані дотримуватися правил, установлених адміністрацією місця обсервації.

Транспортування осіб від місця обсервації до місць проживання здійснюється за власні кошти осіб.

Перебування в обсерваторах іноземців та осіб без громадянства (крім іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, та осіб, яких визнано біженцями, або осіб, які потребують додаткового захисту) оплачується страховиком відповідно до поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування витрат, пов’язаних з обсервацією, або такими особами самостійно.

Що ви бажаєте знайти?